Haberi Paylaş

BARAJ GÖLÜNÜN SEVİYESİ YÜKSELDİ, KAFELERİN MALZEMELERİ SU ALTINDA KALDI

Güncel Haberler

ADANA'da bu yıl yağışların fazla olması ve Toros Dağları'ndaki karların erimesi nedeniyle Seyhan Baraj Gölü'ndeki su seviyesi arttı.

ADANA'da bu yıl yağışların fazla olması ve Toros Dağları'ndaki karların erimesi nedeniyle Seyhan Baraj Gölü'ndeki su seviyesi arttı. Göl çevresindeki bazı kafelerin kıyılarındaki masalar ve eklentiler de su altında kaldı.

Kurak geçen yılın sonunda yağışların artması ve Toros Dağları'ndaki karların erimesinin ardından Seyhan Baraj Gölü'ndeki su seviyesi arttı. Göl çevresindeki bazı kafelerin kuraklık zamanında suyun 500 metre çekildiği kıyılara inşa ettikleri iskele, eklenti, oturma grubu ve masalar su altında kaldı. Kafe çalışanları, sular altında kalan eşyaları kaldırıp temizlemek için yoğun uğraş verdi.

Kafe çalışanlarından Volkan Yanku, her yıl bir kez suyun aşırı yükseldiğini belirterek, Mekanımız sular altında kaldığı için iş de yapamıyoruz. Bir an önce inmesini bekliyoruz. Bu tezgahta 12 eleman çalışıyor. İş çıkmıyor, yevmiyeler çıkmıyor. İskeleyi 2 defa yükselttik ama yetişemedik. Bir hafta içerisinde düşer diye bekliyoruz ancak ne olacak bilmiyorum dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title