Balkes meclis gündeminde - Haberler
Haberi Paylaş

Balkes meclis gündeminde

Balkes meclis gündeminde

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ocak ayı ikinci oturumunda Balıkesirspor hakkında gündem oluştu.

 - Güncelleme:

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ocak ayı ikinci oturumunda Balıkesir spor hakkında gündem oluştu. İYİ Partili Özgür Çelebioğlu seçim döneminde Yücel Yılmaz'ın billboardlarda Balıkesir spor'u şampiyon yapacağız şeklindeki görselleri hatırlatarak, takıma destek olunmadığını söyledi. Çelebioğlu'na konuyla ilgili AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Cankul verdi. Cankul parti olarak hiçbir zaman Balıkesir spor'un 2019-2020 sezonunda şampiyon olacağına dair söz vermediklerini ifade etti.

İYİ Partili Özgür Çelebioğlu Balıkesir spor'un gidişatının kötü olduğunu, en son maçta rakibine 6-1'likskorla yenilmesinin rezalet olduğunu dile getirdi. Çelebioğlu Balıkesir spor'un içinde bulunduğu maddi krizden çıkması için belediye olarak bir şeyler yapılmasını istedi. AK Parti'nin iktidarda olduğunu da hatırlatan Özgür Çelebioğlu, siyasi olarak ne yapılması gerekiyorsa İYİ Parti olarak ellerinden geleni yapmaya hazır olduğunu vurguladı. Çelebioğlu'nun Balkes çıkışına AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Cankul verdi. Cankul seçim döneminde hiç kimseye Balıkesir spor'u şampiyon yapacağız diye söz vermediklerini kaydetti.

Balıkesir spor'a destek verelim

İYİ Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Özgür Çelebioğlu Balıkesir spor'a destek olma konusunda şunları söyledi:

"Geçen yıl bu zamanlar seçim sathı mahallindeydik. Her yerde billboardlarda Yücel Yılmaz şampiyon Balıkesir Şampiyon yazıyordu. Dün maça gittik rezil olduk yani 6-1 yenildik. Bu çok kötü bir şey. Balıkesir spor'a sahip çıkalım. Belediye olarak ne yapmamız gerekiyorsa, siyasi olarak ne yapmamız gerekiyorsa yapalım. Siz iktidar partisi olduğunuz için söylüyorum. Bizim yapacak bir şeyimiz yok. Yapacak bir şey olursa elimizi taşın altına koymaya hazırız. Lütfen Balıkesir spor'a sahip çıkalım."

Balıkesir spor şampiyon olacak diye kimseye söz vermedik

AK Parti Grup Başkanvekili İsmail Cankul ise Balıkesir spor hakkında destek çağırısı yapan İYİ Partili Özgür Çelebioğlu'na cevap verdi. Cankul şunları söyledi:

"Balıkesir spor'a da Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli destekler yapılıyor. Ama spor bu, spor müsabakası. Çıkıyorsun yenmekte var yenilmekte var. Yani bene hep yeneceğim diye de bir şey yok. Hiç kimseye de biz Balıkesirspor'u bu sene, hemen 2019-2020 sezonunda da şampiyon yapacağız diye de söz vermedik, Süper Lig'e çıkaracağız diye de söz vermedik. Bilboardlara gelince de Belediye Başkanımız 2019-2020 yılları için seçilmedi. Yani 2024'e kadar belediye başkanı. İnşallah Balıkesirspor Süper Lig'e çıkacaktır." - BALIKESİR

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Balıkesirspor Balıkesir AK Parti Şampiyon Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title