Haberler

Bakan Özlü - Kendi Silahımızı, Tankımızı Kendimiz Yapıyoruz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin hamle yapmasını, sıçramasını, hızla büyümesini istediklerini belirterek, "Dolayısıyla mevcut sistemde bir yenilik yapmak istiyoruz.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin hamle yapmasını, sıçramasını, hızla büyümesini istediklerini belirterek, "Dolayısıyla mevcut sistemde bir yenilik yapmak istiyoruz. İşte 16 Nisan'da oylayacağımız metin, Türkiye'nin sıçramasına, hamle yapmasına, büyümesine katkı sağlayacak olan yasal düzenlemedir." dedi.

Partisinin Gölyaka İlçe Teşkilatınca kent meydanında düzenlenen mitingde halka hitap eden Özlü, 16 Nisan'da oylanacak 18 maddenin her birinin, birbirinden daha değerli ve önemli olduğunu söyledi.

Halk oylamasının Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Özlü, "Tarihsel bir süreç yaşıyoruz. Burada Türkiye'nin daha güçlenmesi, büyümesi, bölgesinde bir güç olması... Haksızlığa 'dur' demesi bakımından Türkiye'nin güçlü olması lazım. Türkiye'nin gücüne güç katacak olan bu 18 maddeyi sizlerin oylamasına sunacağız. Bu 18 maddeden sadece bir tanesi bile 'evet' demek için yeterlidir." diye konuştu.

Türkiye'nin kalkınması, gelişmesi ve büyümesi için 18 maddelik teklif getirdiklerini belirten Özlü, şöyle devam etti:

"Muhalefet ne diyor, 'Hayır' diyor. Peki 'Gel beraber anayasa yapalım' ona da 'Hayır.' Teklifin ne, sen ne söylüyorsun? Bu da ortada yok. Bir şeye 'Hayır' diyorsanız karşısındakinin farklısını söylemeniz lazım. Bir teklif var, 'Hayır, olmaz' diyorsan, 'Daha iyisi budur' demelisin. Türkiye'deki muhalefet çözüm üretmiyor, problem üretiyor. Ana muhalefeti yönetenler, siyasi kadro, Ankara'dakiler, genel başkan, yardımcıları ve merkez karar yönetim kurulu üyeleri ortaya bir çözüm önermiyorlar, bir teklif getirmiyorlar, her şeye 'Hayır' diyorlar. Her şeye 'Hayır' demek çözümsüzlük üretmektir. Yani çözüm sunmuyorsun."

Özlü, çözüm üretmeyen, yenilik getirmeyen, sorunları çözmeyen bir siyasi kadronun iktidara gelme şansının bulunmadığını dile getirdi.

"16 Nisan bir reformdur"

Ak Parti olarak Türkiye'nin sıçrama yapması, hamle yapması için 2002'den beri çalıştıklarını vurgulayan Özlü, şunları kaydetti:

"Türkiye'de çok önemli reformları hayata geçirdik. Reformlar yaptık. Aslında 16 Nisan'daki anayasa oylaması da çok ciddi bir reformdur, bir inovasyondur. Türkiye 2002'de az gelirli bir ülkeyken 2017'de orta-yüksek gelir seviyesine sahip bir ülke haline geldi. Bunu biz yaptık. 3 bin dolarlardan 10 bin dolarlara geldik. Şimdi ikinci bir hamle ve sıçrama yapmak istiyoruz. Türkiye'nin hamle yapmasını, sıçramasını, hızla büyümesini istiyoruz. Dolayısıyla mevcut sistemde bir yenilik yapmak istiyoruz. İşte 16 Nisan'da oylayacağımız metin, Türkiye'nin sıçramasına, hamle yapmasına, büyümesine katkı sağlayacak olan yasal düzenlemedir."

"Kendi silahımızı, tankımızı kendimiz yapıyoruz"

Terör örgütlerinin eylem birliği içerisinde Türkiye'ye karşı terör eylemleri gerçekleştirdiklerini anlatan Özlü, şunları söyledi:

"En son kendi gücümüzle Suriye'de bir operasyon gerçekleştirdik. Son 2 aydır terör olayları ve bir olayla karşılaşmıyoruz çünkü bunların yuvalarına, inlerine girdik. Bunu kendi gücümüzle yaptık, kendi silah gücümüzle, milli sanayimizle yaptık. Eskiden böyle bir şey yapmaya kalksak bize ambargo koyarlardı. 'Suriye'ye giremezsin, orada benim tankımı, silahımı kullanamazsın.' derlerdi. Bakın, bir tek ses çıktı mı? Çıksa ne olacak, zaten biz yapıyoruz. Kendi silahımızı, tankımızı kendimiz yapıyoruz. Türkiye'nin güçlü bir ülke olması lazım. Türkiye'nin büyümesi ve bölgesinde söz sahibi bir ülke olması lazım. Bu sebeple 16 Nisan'da sizlerden 'Evet' oyu istiyoruz. Vereceğimiz her bir 'Evet' oyu, Türkiye'nin hızla büyümesi, kalkınması, güçlenmesi için duvara koyacağınız bir tuğladır, taştır."

Özlü, konuşmasının sonunda ilçeye yapılması düşünülen yatırımlardan bahsederek meydanda toplanan vatandaşlarda "Evet" oyu vermeleri için destek istedi.

Mitinge, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, ilçe teşkilatı üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Faruk Özlü AK Parti Gölyaka Suriye Politika Güncel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Bakmadan Geçme

Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi!
Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title