Haberler

Bahçeşehir Üniversitesi "Yerel Yönetimler Akademisi 22" başladı (2)

Güncelleme:

Bahçeşehir Üniversitesi ve Beyoğlu Belediyesi iş birliğinde gerçekleşecek "Yerel Yönetimler Akademisi 22" sertifika programı başladı.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Beyoğlu Belediyesi iş birliğinde gerçekleşecek "Yerel Yönetimler Akademisi 22" sertifika programı başladı.

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Liderlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULMER)-Hükümet Liderlik Okulu bünyesinde düzenlenen "Yerel Yönetimler Akademisi 22 Programı" yeni içeriği ve formatıyla gerçekleşiyor.

Program, yerel yönetimlerde görevli kadroların yeni dünya düzeninde gelişen, değişen sistem doğrultusunda yönlendirilmesinin yanı sıra yerel yönetimlerde görev almak isteyen bireylerin de donanımını sağlamayı, yerel yönetimlerdeki sorunları tartışmayı ve bu sorunlara çözüm üreten politikalar oluşturmayı amaçlıyor.

Programın açılış törenine CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz ve Bahçeşehir Üniversitesi ULMER Müdürü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu'nun yanı sıra çevrim içi olarak Payas Belediye Başkanı Bekir Altan katıldı.

Programın açılışında konuşan Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karadeniz, yıllardır devam eden programlarını salgın ve dünyada gelişen, değişen tüm gelişmelere paralel olarak yenilemek istediklerini söyledi.

"Gençlerimiz bilgilensin ve farkındalıkları artsın istedik"

Yerel Yönetimler Akademisi'nin 14'üncüsünü düzenlediklerini hatırlatan Karadeniz, şunları kaydetti:

"Diplomasi ve Siyaset Okulu programlarını, salgın döneminde hafta sonları yaptık. Çünkü bütün kitleye uyacak en önemli zamandı. Aynı zamanda teknolojiden de yararlanarak hibrit gerçekleştirdik. Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili özel oturumları da programın içine koyduk. Güncel gelişmeler konusunda gençlerimiz bilgilensin ve farkındalıkları artsın istedik. Yurt dışından bazı misafirlerimiz geldi. Örneğin, Pakistan ile barış üzerine özel bir çalıştay gerçekleştirdik. Geçen hafta sonu Davos'un tüm özelliklerini taşıyacak şekilde komşuluk ilkeleri içerisinde barış ve denge konusunda küresel liderlik forumumuzu gerçekleştirdik, şimdi de Yerel Yönetimler Akademisi'ni düzenliyoruz."

Karadeniz, akademik özgürlüğün, fikirsel özgürlüğün ev sahibi olarak bu programlara devam etmenin en önemli sebebinin; her sene geliştirerek, üzerine ekleyerek, yerelde veya küreselde olan en son gelişmeleri de işin içine katarak çok farklı fikirlere yer vermek istediklerinden kaynaklandığını söyledi.

"Bu programlarımızı her sene artırarak devam ettireceğimizi ümit ediyorum"

Prof. Dr. Şirin Karadeniz, sürdürülebilirliğin üniversiteler için çok önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bu programlarımızı her sene artırarak devam ettireceğimizi ümit ediyorum. Beyoğlu Belediye Başkanı'mıza teşekkür ederim, kendisiyle ve ekibiyle birlikte çok güzel çalıştık. Yerel Yönetimler Akademisi'nde 224 kayıtlı öğrencimiz var. 3 gün içerisinde çok yoğun bir eğitim alacaklar. Onların yüksek hayaller ve hedefler belirlemelerini istiyoruz. Karşınızda deneyimleriyle çok kıymetli akademisyenler, belediye başkanlarımız olacak. Onlara soru sormaktan hiçbir şekilde çekinmeyin. Her sorunuza cevap alacağınıza eminim. Ayrıca, mezunlarımızı iyi yerlerde ve bizimle birlikte görmekten her zaman gurur duyuyorum. Bir hocanın en mutlu olduğu an mezununu başarılı bir şekilde, hayatında çok iyi konumlarda, giderek daha iyi halde görmektir. Bu vesileyle tüm mezunlarımızı buradan sevgiyle anıyorum."

"Ortak iradeyle, akıl alışverişiyle en iyisini yapabileceğimize inanıyoruz"

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da Beyoğlu Belediyesi ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle geçekleştirilen programın amacının geleceğin yöneticilerini, liderlerini yetiştirmek ve gençlerin ilimde, sanatta, kültürde, çağı yakalamada, hatta her anlamda yetişmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Programda, tarihi kentlerin yapıları ve yeni gelişen çağa ayak uydurabilmeleri ile ilgili sorunların ve alternatiflerin konuşulacağını aktaran Yıldız, "Hem yöneticiler hem gençler olarak, bu konuları değerlendirdiğimiz, sonuçta insanı, şehri, geleceği konuştuğumuz ve ülkemizin, şehrimizin geleceğine dair ne yapabiliriz? Ortak iradeyle, akıl alışverişiyle en iyisini yapabileceğimize inanıyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi'ne çok teşekkür ediyor, emeği geçen herkese de şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Etkinliğin ilk oturumu olan "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Yerel Yönetimler" panelinde konuşan Yıldız, programa katılan gençlerin sorularını da yanıtladı.

Kaynak: AA / Güncel

Güncel Haberler

Erdoğan'ın talimatıyla gündeme geldi! Bakan Işıkhan en borçlu 5 belediyeyi açıkladı

Erdoğan'ın talimatıyla gündeme geldi! Bakan Işıkhan en borçlu 5 belediyeyi açıkladı

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Bakmadan Geçme

Ruzomberok Trabzonspor maçı ilk 11'i! Trabzonspor'un Ruzomberok maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Ruzomberok Trabzonspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Temmuz Ruzomberok Trabzonspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? A Spor CANLI izle! (RUZONBEROK-TRABZONSPOR) A Spor HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Küçükçekmece, Kağıthane, Avcılar 25-26 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Buca, Menderes, Ödemiş 25-26 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nurdağı, Araban 25-26 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yumurtalık, Feke 25-26 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Sarayönü, Bozkır 25-26 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Nilüfer, İnegöl, Mustafakemalpaşa 25-26 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Serik, Döşemealtı 25-26 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Beypazarı, Sincan, Bala 25-26 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 25 Temmuz günün maçları nereden izlenir? MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 12. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 26 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 26 Temmuz burç yorumları nedir? RUZOMBEROK- TRABZONSPOR MAÇI CANLI İZLE #128308 Ruzomberok- Trabzonspor maçı şifresiz mi, hangi kanalda, saat kaçta?
4 kişiyi bıçaklayarak öldüren madde bağımlısı şahıs cezaevinden 5 gün önce çıkmış

4 kişiyi bıçaklayarak öldüren madde bağımlısı şahıs cezaevinden 5 gün önce çıkmış

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title