Haber : Bağcılar Belediyesinin "Yaşayan Fikirler Atölyesi" başladı - Haberler

Haberi Paylaş

Bağcılar Belediyesinin "Yaşayan Fikirler Atölyesi" başladı

 - Güncelleme:
Bağcılar Belediyesinin 'Yaşayan Fikirler Atölyesi' başladı

Bağcılar Belediyesi, yetenekli, gelişmeye açık, yenilikçi fikir ve girişimlerine destek arayan, yönetişimi geliştirerek yerel yönetime katılmayı hedefleyen öğrenciler için "Yaşayan Fikirler Atölyesi" etkinliğini başlattı.

Bağcılar Belediyesi, yetenekli, gelişmeye açık, yenilikçi fikir ve girişimlerine destek arayan, yönetişimi geliştirerek yerel yönetime katılmayı hedefleyen öğrenciler için "Yaşayan Fikirler Atölyesi" etkinliğini başlattı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, program çerçevesinde ilçedeki 34 liseden 68 öğrenci 11 gruba ayrıldı, her grup için bir rehber öğretmen görevlendirildi.

Oluşturulan takımlara El Harezmi, İbn-i Heysem, Cezeri, Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Katip Çelebi, Farabi, Biruni, İbn-i Haldun, Piri Reis ve Hezarfen gibi İslam tarihine damga vurmuş bilgin ve alimlerin adları verildi.

Öğrenciler, Birleşmiş Milletlerin (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan "Yoksulluğa Son", "Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam", "Nitelikli Eğitim", "Temiz Su" ve "Sanitasyon" gibi konularda bilgilendirildi.

Bağcılar Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen atölye açılışına Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da katıldı.

Meclis koltuklarını dolduran öğrencilere seslenen Çağırıcı, "Ortaya koyacağınız fikirler bizim için çok önemli. Sizin ne düşündüğünüzü ne arzuladığınızı göreceğiz. Sizin projelerinizden istifade edeceğiz. Aldığımız fikir ve yeni projeleri üreteceğiz. Bu vesileyle de sizin hizmet anlayışınızı da görmüş olacağız. Gençler bu konularla alakalı güzel bir fırtına koparın. Yarın ülkenin yönetiminde sizler olacaksınız. Kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz." ifadelerini kullandı.

Başarılı öğrenciler ödüllendirilecek

Öğrenciler hazırlayacakları projeleri, akademisyenler, alanında uzman kişiler, yerel yönetim ve kamu temsilcilerine 18-22 Nisan'da anlatacak.

Jüri üyeleri, değerlendirmenin ardından başarılı projeleri seçecek.

Seçilen proje sahipleri ise 15 Mayıs'ta düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.

Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title