Haberler

Bağcılar Belediyesinden 'Çocuk İşçiliğini Önleme' Semineri

Bağcılar Belediyesi, 'Çocuk İşçiliğini Önleme' projesi kapsamında Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü çalışanları için eğitim semineri düzenlendi.

Bağcılar Belediyesi, 'Çocuk İşçiliğini Önleme' projesi kapsamında Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü çalışanları için eğitim semineri düzenlendi. Çocuğa dair algı, çocuk hakları ve çocuk refahı üzerine konuşan zabıtalar, televizyondaki bazı dizilerde cam silen çocukların mutlu gösterilmesinin, çocuk işçiliğini toplumda kabul ettirdiğini söyledi.

Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü personeli, çocuk haklarına yönelik anlamlı bir etkinlikte yer aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen 'Çocuk İşçiliğini Önleme' projesi kapsamında bir seminer düzenlendi.

Üniversitenin Santral Kampüsündeki program, Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci'nin 'Çocuk Hakları ve İyilik Hali' üzerine yaptığı oturumla başladı. İlk oturumda çocuğa dair algı, çocukluk, çocuk hakları ve çocuğun refahı üzerine konuşuldu.

"Çocuklar çalışmasın diyoruz ama çırakların yetişmesi lazım"

Söz alan bazı çalışanlar, "Bizlerle yapılan çalışmalar yanında medya çalışmaları da yapmak gerekli. Bazı dizilerde cam silen çocuk çok mutlu gösteriliyor. Böyle olunca insanlar da çocuk işçiliğini kabul ediyor. Aile üzerinden bilinçlendirme yapmak da önemli" derken bazıları da "Çocuklar çalışmasın diyoruz ama çırakların yetişmesi lazım. 18 yaşından sonra bir çırak yetişmesi çok zor" yorumunda bulundu.

Katılımcılar, "Hafif iş nedir?", "Ağır ve zor iş nedir?", "Bağcılar'da en çok görülen çocukların çalıştığı işler nedir?" sorularına cevap verdi. Bu konuşmalardan hareketle çözüm önerileriyle oturum sonlandırıldı. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Bağcılar Güncel Haberler

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bakmadan Geçme

19 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? Galatasaray- Trencin maçı kaç kaç bitti? Galatasaray- Trencin hazırlık maçından kareler 19 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TV8, TRT1, NOW 19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi!
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title