Haber : Bâb-ı Şefkat Dergi Fuarında Hayranlarıyla Buluşuyor - Haberler

Haberi Paylaş

Bâb-ı Şefkat Dergi Fuarında Hayranlarıyla Buluşuyor

 - Güncelleme:
Bâb-ı Şefkat Dergi Fuarında Hayranlarıyla Buluşuyor

Darülaceze Başkanlığının yayını olan Bâb-ı Şefkat dergisi fuarda okuyucusuyla buluştu.

Birbirinden farklı tarz ve yaklaşımlara sahip kültür, sanat, ilim, çocuk, tasavvuf, kadın, düşünce ve edebiyat dergi editörlerinin kurdukları Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) tarafından organize edilen 4.TÜRKİYE DERGİ GÜNLERİ başladı.

Tarihi Sirkeci Tren Garı'nda 23-27 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye Dergi Fuarı'nın 4.sü yoğun bir katılımla başladı. Yazar-okuyucu buluşmalarının da gerçekleşeceği, panel ve söyleşilerin yapılacağı Fuar; kültür, sanat, kitap ve dergi dostlarının ziyaretini bekliyor.

Bâb-ı Şefkat dergisi Genel Yayın Yönetmeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan; Bâb-ı Şefkat, yani şefkat kapısı 118 yıl önce Sultan Abdülhamid tarafından kurulan Darülaceze'nin giriş kapısının ismi olduğunu, bu ismin bu dergiye verilmesinin nedeninin ise, şefkat arayanların bu kapıyı aralalaması ve yüzbine yakın muhibbine bu şefkati esirgemeyişinden kaynaklandığını belirtti.

Sosyokültürel bir unsur olan şefkati daha iyi anlamak ve daha çok insana ulaştırmak için yayına devam edeceklerini söylehen Bayhan; "Kurumumuzun çıkarmış olduğu Bâb-ı Şefkat dergisinin hedefi ve gayesi insanın mutluluğu olan herkesin yazılarını beklediğini"dedi.

Yer: Sirkeci Garı

Tarih: 23-27 Ekim 2013

Açılış-Kapanış saatleri: 10.00-20.00

Bültenler / Güncel

Darülaceze Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title