Avustralya Göçmenlik Bakanı Hawke, Djokovic'in vizesini 2. kez iptal etti - Haberler
Haberi Paylaş

Avustralya Göçmenlik Bakanı Hawke, Djokovic'in vizesini 2. kez iptal etti

İhlas Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Avustralya Göçmenlik Bakanı Hawke, Djokovic'in vizesini 2. kez iptal etti

Dünyaca ünlü Sırp tenisçi Novak Djokovic'in Avustralya vizesi, ikinci kez Avustralya Göçmen Bakanlığı tarafından iptal edildi.

Dünyaca ünlü Sırp tenisçi Novak Djokovic'in Avustralya vizesi, ikinci kez Avustralya Göçmen Bakanlığı tarafından iptal edildi.

Dünya'nın en prestijli 4 tenis turnuvasından biri olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda yer almak için ülkeye gelen Sırp tenisçi Novak Djokovic'in vizesi ikinci kez Avustralya Göçmen Bakanlığı tarafından iptal edildi. Mahkeme kararına rağmen 'vize iptali' inisiyatifini elinde bulunduran Avustralya Göçmenlik Bakanı Alex Hawke'nin söz konusu hakkını kullanarak Djokovic'in vizesini iptal ettiği öğrenildi. Kararın, kamu yararı gözetilerek verildiğini ve hükümetin Avustralya sınırlarını korumaya kararlı olduğunun altını çizen Hawke, "Bugün, Göç Yasası'nın 133C(3) maddesi uyarınca, Novak Djokovic'in sağlık ve düzen gerekçesiyle aldığı vizeyi, kamu yararına uygun olmadığı gerekçesiyle iptal etmek için yetkimi kullandım. Bu kararı verirken İçişleri Bakanlığı, Avustralya Sınır Gücü ve Djokovic tarafından bana sağlanan bilgileri dikkatle inceledim. Covid-19 salgınıyla ilgili olarak Avustralya sınırlarını korumaya kararlıyız" dedi.

FAVORİLER ARASINDA YER ALIYORDU

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda yer almak için ülkede bulunan ancak korona virüs protokolleri gereği vizesi iptal edilen Sırp tenisçinin, Avustralya Federal Mahkemesi'ne yaptığı itiraz kabul edilip vizesi geri verilmişti.

Avustralya Açık'ı geçen sene kazanarak toplamda 9 kez Avustralya'da şampiyonluk sevinci yaşayan Djokovic, bu yıl da Avustralya Açık'ta en büyük favoriler arasında gösteriliyordu.

Sırp tenisçinin hukuk ekibinin, Avustralya Açık'ta kalmasına ve oynamasına izin vermek amacıyla bakanın kararına itiraz etmesi bekleniyor.

(Mahmut Yılmaz /İHA)

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Avustralya Göçmen Tenis Kamu Spor Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title