Avukatlardan Cübbeli Yürüyüş - Haberler
Haberi Paylaş

Avukatlardan Cübbeli Yürüyüş

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Avukatlardan Cübbeli Yürüyüş

Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA / İstanbul DHA İstanbul Barosu "24 Ocak tehlikedeki avukatlar günü" dolayısıyla İstiklal Caddesi'nde bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA / İstanbul DHA

İstanbul Barosu"24 Ocak tehlikedeki avukatlar günü" dolayısıyla İstiklal Caddesi'nde bir yürüyüş gerçekleştirdi. İstanbul Barosu avukatları ve çeşitli illerden gelen avukatlar cübbelerini giyerek Galatasaray Meydanı'nda toplandı. Avukat olan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da cübbesini giyerek gruba destek verdi.

Avukatlar, "Avukatların sesi kesilirse, yurttaşların nefesi kesilir" yazılı bir pankart açtı, Uğur Mumcu ve Tahir Elçi posterleri taşıdı. Grup, "Susma sustukça sıra sana gelecek" şeklinde slogan atarak İstiklal Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Barosu binasına yürüdü.

Burada İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, binanın balkonunda bir konuşma yaparak, "Sesteki nefes avukatlardır ama avukatların sesi kesilirse yurttaşların da nefesi kesilir. Kesmeyiz biz, biz avukatız ve bir gün herkese lazım oluruz" dedi.

Konuşmanın ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Görüntü Dökümü:

-------------------

Grubun toplanması

Grubun yürüyüşü

Durakoğlu'nun konuşması

Detaylar

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Zahit Şeyhanoğulları, İstiklal Caddesi, İstanbul Barosu, İstanbul, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title