Atama Kararları Resmi Gazete'de - Haberler
Haberi Paylaş

Atama Kararları Resmi Gazete'de

ANKA - Güncel
 - Güncelleme:
Atama Kararları Resmi Gazete'de

Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Mehmet Ceylan getirilirken bazı bakanlıklarda da çeşitli görevlere atamalar yapıldı.

Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Mehmet Ceylan getirilirken bazı bakanlıklarda çeşitli görevlere atamalar yapıldı, bazı görevden almalar da gerçekleştirildi.

Başbakan Yardımcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, İçişleri, Kalkınma, Maliye, Millî Savunma, Orman ve Su İşleri ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan atama kararlarına göre, Devlet Desteklerini İzleme ve Denetleme Kurulu Üyeliklerine, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürü İsmail İlhan Hatipoğlu ile Kalkınma Bakanlığı İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü Abdüllatif Tuna atandı.

Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı Hazine Başkontrolörlüğüne Ali Acu, Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığı Sigorta Denetleme Uzmanlığına Emin Güre atandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Mahmut Evkuran'ın atanması uygun bulundu. Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Darama ise başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Dr. İbrahim Yaşar, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğüne Bakanlık Müşaviri Yaşar Öztürk getirildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müşavirliğine ise Mahmut Aslan atandı. Müfettişliklere de müfettiş yardımcıları Oktay Altın, Özkan Arı, Muhammed Kolcu, Bekir Şaşı ve Eren Seçilmiş'in atanmalarına karar verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda, Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Çolak ile Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Ümit Kaçar, başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alındı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Mustafa Hacı Eminoğlu, Türkiye Elektrik İletim A.Ş Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Abdülkadir Ongun, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yerde Genel Müdür Yardımcısı olan Yücel Yalçınoğlu atandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşavirliğine, Meryem Eskintan'ın atanması uygun bulundu. Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Halil Çankaya ise başka bir göreve atanmak üzere görevinden alındı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliklerine, Ömer Geçgil ile Erdal Genç, Ayşe Theodossiou, Hüseyin Altındal'ın ataması yapılırken, Gümrük ve Ticaret Müfettişliğine, Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcıları Deniz Okan Savaş, Galip Arslan, Serkan Göktaş, Mahmut Sarıyerlioğlu, Kubilay Demircioğlu, Veysel Maden, Osman Meto, Yasin Yavuz, Salih Usta ve Abdulkerim Dal'ın getirilmesi uygun bulundu.

Ankara Vali Yardımcılığına, eski Döşemealtı Kaymakamı Süleyman Hürrem Aksoy da atandı.

-KALKINMA BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI BELLİ OLDU-

Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ise Mehmet Ceylan'ın atanması uygun görüldü. Mustafa Kölmek ve Mustafa Şahin de Bakanlık Müşavirliğine atandı.

Maliye Bakanlığı'da açık bulunan Müsteşar Yardımcılığına Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı Mürsel Ali Kaplan, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına da aynı yerde Başkan Yardımcısı olan İbrahim Hakkı Polat'ın atanması uygun görüldü. Gelir İdaresi Başkanlığına Vergi Denetim Kurulu Başkanı Adnan Ertük, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına Vergi Başmüfettişi Hüseyin Karakum atandı. Strateji Geliştirme Başkanlığına Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Ertan Erüz, Milli Piyango İdaresi Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Fuad Gümüş, Milli Piyango İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına Ergun Gürel, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Vedat Özçelik'in ataması gerçekleştirildi.

Görevden alınması uygun bulunan Bursa Defterdarı Hidayet Mat'ın yerine Tekirdağ Defterdarı Yusuf Atılgan'ın, Mardin Defterdarı İsmail Tarım'ın yerine de Zafer Güler'in atanması kararlaştırıldı. Kahramanmaraş Defterdarı Yücel Öz'ün de başka bir göreve atanmak üzere görevinden alınması uygun bulundu.

Vergi Başmüfettişliğine İzmir Defterdarı Ali İhsan Örücü'nün atanması yapılırken Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam da başka bir göreve atanmak üzere görevden alındı.

Vergi müfettişliklerine yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren Mehmet Vasıf Ulusoy, Fatih Aras, Yasin Özyolcu, Murat Aydın, Nevzat Şenses, Adem Karakaş, Muhammet Emre Erdem, Arif Yaşar ile Maksut Küçük, Ömer Binici, Talip Yılmaz, Ömer Nuri Türkşen, Ali Zekeriya Özmen, İlyas Ceyhan, Adem Koyuncu, Serdar Alkış ile Abdullah Bayrak'ın atanması uygun görüldü.

Milli Savunma Bakanlığı'nda, 6 yedek subay askeri hakimin de görev yerlerine atamaları gerçekleştirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Hukuk Müşavirliğine Zehra Gönül Yamaç, Orman Genel Müdürlüğü Ankara Orman Bölge Müdürlüğüne Mustafa Özkaya, Mersin Orman Bölge Müdürlüğüne Abit Baca, Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğüne Mehti Özyer getirildi.

Öte yandna Orman ve Su İşleri Başmüfettişliğine Orman ve Su İşleri Müfettişleri Osman Önal, Ercüment Özdemir, Aydan Avunduk, Necla Özdemir, Sadullah Sinanoğlu, Alev Uysal ile Özkan Hacıalibeyoğlu atandı.

ANKA / Güncel

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Piyango İdaresi Maliye Bakanlığı Tekirdağ Politika Güncel Haberler

title