Askeri Öğrencilere Türkiye'yi Tanıtacaklar - Haberler
Haberi Paylaş

Askeri Öğrencilere Türkiye'yi Tanıtacaklar

AA - Güncel
Askeri Öğrencilere Türkiye'yi Tanıtacaklar

İBB Gençlik Meclisi, TSK tarafından askeri eğitim almak üzere Türkiye'ye getirilen 140 gencin İstanbul'u ve Türkiye'yi daha iyi tanımaları için nisan ayına kadar çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bir yıl süre ile askeri eğitim almak üzere Türkiye'ye getirilen 140 gencin İstanbul'u ve Türkiye'yi daha iyi tanımaları için nisan ayına kadar çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İBB Gençlik Meclisi, 12 farklı ülkeden Türkiye'ye gelen gençlere ilk olarak İBB Yatırım Bilgilendirme Merkezi'ni gezdirdi.

Burada İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve meclis üyeleri ile kahvaltıda bir araya gelen öğrencilere İBB'nin hizmetleri hakkında bilgi verildi. Ardından Miniatürk'e giden askeri öğrenciler, buradaki maket eserlerin hikayelerini gençlik meclisi üyelerinden dinledi.

İstanbul turu sırasında bilgi veren İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş öğrencilerin Türkiye'de askeri eğitim için bulunduklarını ancak boş zamanlarında onlara İstanbul'un tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtacaklarını belirtti.

Öğrencileri en iyi şekilde ağırlayacaklarını vurgulayan Ağırbaş, "Yurtdışından gelen kardeşlerimizle sadece bugün değil Türkiye'de kalacakları süre boyunca birlikte olacağız. Eğitimlerinin dışında kalan boş zamanlarında onlara İstanbulumuzu ve Türk insanımızı yakından tanıtacağız" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatı ve desteği ile gençlere yönelik kültürel ve sosyal çalışmaları 2015 yılında da sürdüreceklerini ifade eden Ağırbaş, şunları kaydetti:

"İstanbul'a gelen yabancılar bulundukları ortamı yakından tanıyıp kültürlerini öğrenmek isterler. Ancak ülkelerine döndüklerinde de burada gördüklerini ve yaşadıklarını çevreleriyle paylaşırlar. Biz de kardeşlerimize konukseverliğimizi en iyi şekilde gösterip Türkiye'den onları mutlu bir şekilde uğurlamayı istiyoruz. Bu tür programlar sadece eğitimle kalmıyor. Bu şekilde kültürel ve sosyal etkileşimi de sağlıyor."

Meclis üyeleri, yurt dışından gelen misafirlere İstanbul'u ve Türkiye'yi daha iyi tanımaları için nisan ayına kadar çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Öğrencilerin nisan ayına kadar Panaroma 1453, Osmanlı Arşivleri, Deniz ve Havacılık Müzeleri ziyaretleri ile Çanakkale gezileri, tiyatro ve konserlerden oluşan pek çok etkinlikle güzel vakit geçirmeleri sağlanacak. - İstanbul

AA / Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türkiye Tsk Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title