Haberi Paylaş

Ardahan-Şavşat Karayolu Kara Teslim

Ardahan-Şavşat Karayolu Kara Teslim

Güncel Haberler

Ardahan'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan-Şavşat karayolu ulaşıma kapandı.

Ardahan'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan-Şavşat karayolu ulaşıma kapandı.

Edinilen bilgiye göre, il genelinde etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan-Şavşat karayolunda ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.

Karayolları 126. Şube Şefi Ümit Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgenin yüksek kesimlerinde kar yağışı ve tipinin etkili olduğunu belirterek, elverişsiz hava şartlarından ötürü Ardahan-Şavşat karayolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Bölgenin yüksek kesimlerinde görüş mesafesinin sıfıra indiğini ifade eden Yıldırım, "Ardahan'ın yüksek kesimlerinde tipi nedeniyle karayollarındaki görüş mesafesi sıfıra indi. Yol açma çalışmaları için tipinin dinmesini bekliyoruz. Ardahan-Posof karayolunda da tipi son derece etkili. Sürücülerimiz zorunlu olmadıkça söz konusu yolu kullanmasınlar" diye konuştu.

-OVİT DAĞI GEÇİDİ TRAFİĞE KAPATILDI

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, bugünden itibaren Rize-Erzurum karayolunun İkizdere-İspir arasında kalan 2600 rakımlı Ovit Dağı yolunu geceli gündüzlü trafiğe kapattıklarını bildirdi.

Hacımüftüoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, çığ düşen Ovit Dağı geçidinin bugün itibariyle ulaşıma kapatıldığını vurguladı.

"Bugünden itibaren yolu geceli gündüzlü trafiğe kapattık" diyen Hacımüftüoğlu, hava şartlarının iyileşmesinin ardından kararı yeniden gözden geçireceklerini kaydetti.

-KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR-

Kahramanmaraş İl Özel İdare Genel Sekreteri Servet Güngör de kar yağışı nedeniyle Andırın'da 15, Ekinözü'nde 17, Elbistan'da 8, Göksun'da 20, Çağlayancerit'te 12 ve merkez de 10 olmak üzere toplam 82 köy yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.

Güngör, "Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için ekipler görevlendirildi. Hava koşulları izin verdiği takdirde akşama kadar kapalı köy yollarını ulaşıma açmayı planlıyoruz" dedi.

Elazığ'da da kar yağışı nedeniyle Maden'de 20, Kovancılar'da 14 ve Palu'da 2 olmak üzere toplam 36 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapanan yolların açılması için İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Adana'nın Tufanbeyli ve Aladağ ilçelerinde de kar yağışı görüldü.

Dün geceden bu yana bölgede etkili olan kar yağışı sonrası Tufanbeyli ilçesi adeta beyaza büründü. İlçede nisan ayının girmesiyle bahar mevsiminin yaşandığı günlerde, kar yağışı ile birlikte gelen soğuk hava, çiftçileri zor durumda bıraktı. Bahçe ve tarlalarını ekmeye hazırlanan çiftçiler, kar yağışıyla birlikte fidelerini naylon çadırlar altına korumaya aldı. Çiftçiler, ekimi ertelemek durumunda kaldı. Kayısı ve badem ağaçlarının çiçekleri ise kar yağışından zarar gördü.

Kar yağışının görüldüğü kentlerden biri de Nevşehir oldu. - ARDAHAN

Kaynak: AA / Güncel

Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title