Ardahan'da PKK'ya Yardımdan 1 Kişi Gözaltında - Haberler
Haberi Paylaş

Ardahan'da PKK'ya Yardımdan 1 Kişi Gözaltında

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Ardahan'da PKK'ya Yardımdan 1 Kişi Gözaltında

Ardahan'ın Göle İlçesi'nde, PKK terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla 1 kişi gözaltına alındı.

Ardahan'ın Göle İlçesi'nde, PKK terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla 1 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelinin evinde ve deposunda yapılan aramalarda patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Jandarma, PKK'ya yardım ve yataklık yaptığını tespit ettiği Göle nüfusuna kayıtlı M.A.T.'nin yakalanması için 25 Ağustos günü operasyon yaptı. Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan arama kararı ile yapılan operasyonda M.A.T.'nin Göle'deki evinde ve deposunda arama yapıldı. Yapılan aramada, patlayıcı madde yapımında kullanılan 1 ton 100 kilo amonyum nitrat gübre, 8 piknik tüpü, 200 kilo çivi, 6 kilo vida ve 1 akü ele geçirdi. Evinde gözaltına alınan M.A.T., sorgulanmak üzere Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. - Ardahan

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ardahan Göle Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title