Ardahan Aşıklardan ve Türkü Şöleni Hd - Haberler
Haberi Paylaş

Ardahan Aşıklardan ve Türkü Şöleni Hd

Demirören Haber Ajansı - Güncel

Posof Aşıklar ve Türkü Şöleni'nde renkli görüntülerArdahan'ın Posof ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen, "Posof Aşıklar ve Türkü Şöleni" renkli görüntülere sahne oldu.

Posof Aşıklar ve Türkü Şöleni'nde renkli görüntüler

Ardahan'ın Posof ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen, "Posof Aşıklar ve Türkü Şöleni" renkli görüntülere sahne oldu. Posof Belediyesi tarafından Bükler Mevkiinde gerçekleştirilen şölende prototkol, gençlerin yaptığı ve taşıdığı deve maketine binerek halkı selamladı. Aşıklar, ellerinde sazlarla sokakları dolaşarak birbirleriyle atıştılar.

Türkiye'nin dört bir tarafından Ardahan'ın Posof ilçesindeki şölene katılan 20 aşık sazlarıyla birlikte ilçenin sokaklarında tur attılar. Aşıkların sözlü atışmalarıyla sokakta başlayan program yağmurun yağmasıyla Belediye düğün salonunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından aşıklar sırayla sahne aldılar. Posoflu Zülali ve Posoflu Müdami'nin memleketinde düzenlenen Aşıklar ve Türkü Şöleni, Nuri Çırağan, Posoflu Aşık Müdami'nin oğulları Hikmet Ataman ve Halil İbrahim Ataman, Yener Yılmazoğlu, Yahya Bilican, Dursun Doğan gibi aşıkların verdiği konserlerle renklendi.

Sanatçılar Selma Göçer, Burhan Yıldırım, Mehmet Akbulut, Çağlayan Sucu'nun konseriyle devam eden şölende gençlerin maketten yaptığı yöresel deve oyunu sergilendi. Çalışan davul-zurna eşliğinde vatandaşlar halay çekti ve göbek attı. Üç genç tarafından taşınan deve maketine binen bazı protokol üyeleri halkı selamladı. Halat çekme yarışmaları ardından Gençlik ve Spor Müdürlüğü sporcuları güreş gösterisi yaptı.

Şölene Ardahan Valisi Mehmet Emin Özefe, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Posof Kaymakamı Enver Yılmaz, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulga ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title