Haberler

Antalya'da okul önünde velilerin 'yüz yüze eğitim' yoğunluğu

Güncelleme:

- Antalya'da okul önünde velilerin 'yüz yüze eğitim' yoğunluğu Mesafenin hiçe sayıldığı yoğunluğa bazı veliler tepki gösterdi Antalya'da 2, 3, 4, ve 8'inci, lise hazırlık ve 12'inci sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı.

- Antalya'da okul önünde velilerin 'yüz yüze eğitim' yoğunluğu

Mesafenin hiçe sayıldığı yoğunluğa bazı veliler tepki gösterdi

ANTALYA - Antalya'da 2, 3, 4, ve 8'inci, lise hazırlık ve 12'inci sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı. Okulun dış kapısında zaman zaman oluşan yoğunluğa bazı veliler tepki gösterdi.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi bugün Antalya'da da ilkokul 2, 3, 4 ve 8'inci, lise hazırlık ve 12'nci sınıf öğrencileri, yüze yüze eğitime başladı. Velileriyle birlikte uzun bir aradan sonra okula gelen öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlendi. Maske takan öğrencilerden bazıları da siperlik taktı, ardından aileleriyle vedalaşarak okula giriş yaptı. Okul önlerinde zaman zaman oluşan yoğunluklara ise yine veliler tepki gösterdi. Bazı velilerle, güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşandı. Sık sık mesafe konusunda uyarılan velilerin yoğunluğu yaklaşık 1 saat sürdü. Ardından sınıflara alınan öğrenciler, uzun bir aradan sonra ders başı yaptı.

"Böyle sosyal mesafe olmaz"

Velilerden Abdulkadir Gülseren, "Okul açıldı ama bu şekli görünce insan tedirgin oluyor. Kapıda sadece güvenlikçi arkadaş var. Kadıncağız ne yapacağını şaşırdı. Diğer görevli arkadaşların da destek vermesi iyi olurdu. Veliler içeri alınmasın ama böyle daha mı güzel? Bu şekilde olursa çocuğumu okula göndermek istemem." dedi.

Arkadaşının çocuğunu okula getiren İrfan Demir, "Olamaz böyle bir şey" diyerek, oluşan yoğunluğa tepki gösterdi. Mehmet Kozakçı da, "Böyle sosyal mesafe olmaz. Hastalıklı birisi varsa herkese bulaşır. Böyle olacaksa okulların açılmasın daha iyi." İfadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Antalya Haberler

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title