Haberi Paylaş

Ankara haberi | Ankara Valiliği'nden "Sağanak Yağış" Uyarısı

Güncel Haberler

Ankara haberi | Ankara Valiliği'nden 'Sağanak Yağış' Uyarısı

Ankara gündem haberine göre Ankara Valiliği, bugün akşam saatlerinde sağanak yağış beklendiğinden yaşanılacak olumsuzluklara karşı tedbirli olunması için Başkentlileri uyardı.

Ankara Valiliği, bugün akşam saatlerinde sağanak yağış beklendiğinden yaşanılacak olumsuzluklara karşı tedbirli olunması için Başkentlileri uyardı.

Ankara Valiliği, bugün akşam saatlerinde sağanak yağış beklendiğinden yaşanılacak olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. Valiliğin, sosyal medya hesabından yaptığı uyarı şöyle:

"Bugün akşam saatlerinden itibaren ilimizin iç ve güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış, yağış anında kuvvetli rüzgar beklendiğinden; yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

"ANKARA'NIN GÜNEYİ, AFYONKARAHİSAR'IN DOĞUSU İLE KONYA VE ISPARTA'NIN KUZEY KESİMLERİNDE ANİ SEL VE YAĞIŞ ANINDA KUVVETLİ RÜZGAR GİBİ OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKATLİ OLUNMALIDIR"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise, gece yarısına kadar sürecek sağanak yağışa ilişkin şu mesajı yayınladı:

"Bugün akşam saatlerinden itibaren iç kesimlerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Ankara'nın güneyi, Afyonkarahisar'ın doğusu ile Konya ve Isparta'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Kaynak: ANKA / Güncel

Ankara Valiliği Isparta Ankara Güncel Haberler

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title