Haberler

Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali

Abone Ol

Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi'nde, bu yıl 8'incisi düzenlenen Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali başladı.

Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi'nde, bu yıl 8'incisi düzenlenen Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali başladı.

Yönetmen Mehmet Taşdiken öncülüğünde bir grup sanatçı tarafından başlatılan ve sanatçılara ait kerpiç evlerden oluşan Sonsuz Şükran Köyü'nün de bulunduğu mahallede gerçekleştirilen etkinlik, büyük coşkuya sahne oldu.

Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, festivalin açılışında, her yıl bu tarihlerde Anadolu'daki en büyük sanatçı buluşmalarından birini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Festivalde sanatın her alanında etkinliklerin yapılacağını belirten Taşdiken, bu yıl ana temanın "film müzikleri" olduğunu anlattı.

Sanatçılar olarak doğdukları topraklara olan borçlarını ödemeye çalıştıklarını vurgulayan Taşdiken, şöyle devam etti

"8 yıldan beri sanat dünyasından çok önemli isimler geldi, bundan sonra da gelmeye devam edecek. Bu sene ilk defa 'Anadolu'dan büyük şükran ödülü' veriyoruz. Bundan sonra 150 sanatçının bir araya gelerek seçtiği bir isim bu ödülü alacak. 5 yıl sonra Türkiye'nin en itibarlı ödülü olacak bu ödül. Çünkü içinde samimiyet, objektiflik, gerçekçilik var. Kayırmacılık, politik yaklaşım yok. Bu sene ilk ödülü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile iş birliği halinde film müzikleri dalında vermeye karar verdik. Müzisyen Cahit Berkay'a bu ödülü vereceğiz."

Hüyük Kaymakamı Emre Zeyrek de projenin ciddi bir çalışma olduğuna işaret ederek, "Geçmişle gelecek arasında bağ kuracağını, aynı zamanda geçmişin değerlerini unutturmayacağını, geçmişteki evlerimizin yaşamak ve huzur bulmak için ne kadar güzel şekilde donatıldığını burada dolaştığımızda görüyoruz." diye konuştu.

İlçe Belediye Başkanı Mehmet Şahin de festivale ve Sonsuz Şükran Köyü'ne katkısı olanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Ayna Grubu'ndan sanatçı Erhan Güleryüz ve müzisyen Bayhan Gürhan konser verdi.

Festival kapsamında, meydan sohbetleri ve söyleşiler, köylülerle sohbet odası, "Dünden bugüne köy kültürü" etkinlikleri gerçekleştirildi.

Çavuş Mahallesi meydanında "Bizim Eller" filminin gösteriminin yanı sıra sanatçıların fotoğraf sergileri vatandaşların beğenisine sunuldu.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Taşdiken Hüyük Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

2023 ALES 3 SONUÇLARI ne zaman açıklanacak, sonuçlara nereden bakılır? ÖSYM.GOV.TR Sonuç Sorgulama Ekranı! Trigliserid nedir? Trigliserid kaç olmalı, neden yükselir? Nazlı Ilıcak neden cezaevinde, neden hapiste? Nazlı Ilıcak kimdir, kaç yaşında, nereli? Çorum'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 5 Aralık Çorum'da nerede deprem oldu? Kemik erimesi neden olur? Kemik erimesi belirtileri neler? Dünya Mühendisler Günü Mesajları 2023 | Dünya Mühendisler Günü anlamlı, kısa, söz ve mesajlar neler? Kızılcık Şerbeti 42. bölüm fragmanı izle! Kızılcık Şerbeti yeni bölüm bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kızılcık Şerbeti yeni bölümde neler olacak? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024: Ocak memur zammı belli oldu mu, ne kadar oldu? 2024 Ocak öğretmen, memur, hemşire, polis, müfettiş maaşı ne kadar olacak? GTA 6 KALDIRAN BİLGİSAYAR VAR MI? Bilgisayarım (PC) GTA 6 kaldırır mı, kaldırıyor mu? DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ Mesajları ve sözleri resimli! Dünya Kadın Hakları Günü anlam ve önemi nedir? TikTok kapanacak mı? TikTok Türkiye'de yasaklanacak mı? CANLI ALTIN FİYATLARI 5 ARALIK | Çeyrek, Gram, Cumhuriyet altını bugün ne kadar oldu? Altın Fiyatları Canlı! Android deprem uyarı sistemi nasıl yapılır, açılır? Google deprem uyarı sistemi nasıl aktif edilir? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024 | En düşük memur maaşı ne kadar olacak, hangi memur ne kadar maaş alacak? Zamlı memur ve emekli maaş listesi! Dilan Polat yardımcısı Şule sınır dışı edildi mi? Şule neden gözaltına alındı?
title