Amasya'da bir hastanın karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Amasya'da bir hastanın karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı

AA - Cihan Okur - Güncel
 - Güncelleme:
Amasya'da bir hastanın karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı

Amasya'da 22 yaşındaki bir hastanın karnında tespit edilen 5 kilogramlık kitle, ameliyatla alındı.

Amasya'da 22 yaşındaki bir hastanın karnında tespit edilen 5 kilogramlık kitle, ameliyatla alındı.

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesine karın şişliği şikayetiyle başvuran G.D'nin yapılan tetkiklerinde, karnında kitle tespit edildi.

Genç kızın karnındaki 5 kilogramlık kitle, cerrahi müdahaleyle alındı.

Ameliyatı yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fadıl Kara, gazetecilere G.D'nin hastaneye başvurduğunda karnının 7 aylık hamile kadın görüntüsünde olduğunu söyledi.

Tetkiklerde karnı kapsayan, midenin üstüne doğru çıkan geniş bir kitle tespit ettiklerini anlatan Kara, "Operasyonda karnı açtığımızda, yaklaşık 5 kilogramlık bir kitle olduğunu görüp çıkardık. Hastamızın durumu iyi. Genç kızlarımızın ve bütün hanımefendilerin yılda bir kez kadın doğum uzmanına gidip genel bir check-up yaptırmalarını öneriyoruz. Hastamız bir anda 5 kilo zayıflamış oldu. Hastamıza bundan sonraki hayatında sağlıklı günler diliyoruz." ifadesini kullandı.

AA / Cihan Okur - Güncel

Amasya Üniversitesi Araştırma Amasya Doğum Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title