Altın Portakal'ın Uluslararası Jürisi Açıklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Altın Portakal'ın Uluslararası Jürisi Açıklandı

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Altın Portakal'ın Uluslararası Jürisi Açıklandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 6-12 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 49.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda aralarında Cem...

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 6-12 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda aralarında Cem Özer'in de bulunduğu jüride yer alacak isimler açıklandı.

Asya, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden özgün bir dil geliştirmeyi başarmış, sinemaya farklı bakış açıları getiren yetenek ve isimlerin keşfini hedefleyen Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nın başkanlığını usta Macar yönetmen István Szabó yapacak.

JÜRİDE YENİ İSİMLER

"Confidence", "Mephisto", "Colonel Redl" "Hanussen", "Sweet Emma, Dear Böbe" filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni István Szabó'nun başkanlık edeceği Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması jürisinin diğer üyeleri belli oldu.

"Amelié", "Delicatessen", "Arizona Dream" gibi kült filmleriyle tanınan Fransız yapımcı Claudie Ossard, "Güz Sancısı", "Aşk Tesadüfleri Sever" ve

2012 Cannes Film Festivali'nde En İyi Kısa Film ödülüne değer görülen "Sessiz"

adlı filmlerin başarılı oyuncusu Belçim Bilgin, 1989 yılı Hollanda Film Festivali yöneticisi; Hollanda'nın ilk film komisyonu Rotterdam Medya Fonu kurucusu Jacques van Heijningen, "Berlin in Berlin", "Neredesin Firuze" ve "Adem'in Trenleri" filmlerindeki başarılı performansıyla tanınan Türk sinema oyuncusu Cem Özer, 300'den fazla tanınmış yönetmen ve sinema oyuncusu ile söyleşiler yapan, 2012 Venedik Film Festivali FIBRESCI jürisinde yer alan Polonyalı sinema yazarı Barbara Hollender yer aldı.

49. Altın Portakal'ın uluslararası jürisi, 6 - 12 Ekim tarihleri arasında yarışmaya seçilen 10 filmi izleyerek bu yılın En İyi Yabancı Film Ödülü'nü belirleyecek. - ANTALYA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Kültür Sanat Vakfı Altın Portakal Cem Özer Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title