Alparslan-1 Barajı'nın yüzeyi kısmen dondu - Haberler
Haberi Paylaş

Alparslan-1 Barajı'nın yüzeyi kısmen dondu

İhlas Haber Ajansı - Uğur Ulu - Güncel
 - Güncelleme:

- Alparslan-1 Barajı'nın yüzeyi kısmen dondu Muş'un Bulanık ilçesinde etkili olan dondurucu soğuklar nedeniyle Alparslan-1 Barajı kısmen dondu.

- Alparslan-1 Barajı'nın yüzeyi kısmen dondu

MUŞ - Muş'un Bulanık ilçesinde etkili olan dondurucu soğuklar nedeniyle Alparslan-1 Barajı kısmen dondu.

Kentte etkili olmaya devam eden olumsuz hava koşulları hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Muş, Bulanık ve Varto üçgeninde yer alan Alparslan-1 Barajı'nın yüzeyi, dondurucu soğuklar nedeniyle buzla kaplandı. Her yıl vatandaşların balık avladığı yaklaşık 3 kilometrelik bölüm tamamen buz tuttu.

"Gölün yaklaşık 3 kilometrelik kısmı tamamen donmuş durumda"

Soğuk havanın etkisini sürdürdüğünü ifade eden Erentepe beldesi sakinlerinden Zeki Kanat, özellikle gece hava sıcaklığının çok fazla düştüğünü söyledi. Bu yıl kış mevsiminin çok çetin geçtiğini kaydeden Zeki Kanat, "Gece hava sıcaklığı sıfırın altında 18 dereceye kadar düşüyor. Alparslan-1 Barajı donmuş durumda. Gölün yaklaşık 3 kilometrelik kısmı tamamen buzla kaplı. Burada hayvancılıkla uğraşıyoruz. Kış mevsimi çetin geçtiği için bizim için çok zor" dedi.

İhlas Haber Ajansı / Uğur Ulu - Güncel

Bulanık, Muş, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title