Haberler

Almanya'da İslam Dünyası Stk'ları 24'üncü Kez Toplandı

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin (IDSB) 24. Konsey Toplantısı Almanya’nın Düsseldorf kentinde İhlas Vakfı’nın da katılımıyla gerçekleştirildi.

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin (IDSB) 24. Konsey Toplantısı Almanya'nın Düsseldorf kentinde İhlas Vakfı'nın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Almanya'nın Düsseldorf kentinde gerçekleştirilen İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin (IDSB) 24. Konsey Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, Kızılay Başkanı Kerem Kınık ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başkanı İsmail Emanet'in yanı sıra, çeşitli ülkelerden sivil toplum kuruluşu temsilcileri de hazır bulundu. Toplantıya İhlas Vakfı adına ise Vakıf Başkanı Tuncer Akalın ve İhlas Vakfı Yurtdışı Koordinatörü Osman Gül katıldı. Vakıf Başkanı Tuncer Akalın yetim ve dulların sorunlarının çözümüyle alakalı bir proje sundu. Akalın, savaş, terör ve benzeri durumlardan ve afetlerden dolayı dul ve yetimlerin ihtiyaçlarının iyi bir ortamda sağlanabilmesi, meslek sahibi olmaları, yurt ve okul ile beraber çocukların eğitimi konularını da içeren kapsamlı bir yerleşim yeri (külliye) projesini açıkladı. Projede 30 konuttan oluşan ve 3 bin kişiye hizmet edebilecek kapasitede bir yerleşim alanı ve sosyal tesis bulunuyor. Ayrıca Akalın, "Valilikler ve belediyeler arsa temini konusunda yardımcı olabilirlerse STK'larda projenin gerçekleşmesi konusunda daha çok gayret edeceklerdir" ifadelerini kullandı.

WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ise toplantının ardından yaptığı değerlendirmede, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldiklerini ve üye kuruluşlar arasında bilgi, tecrübe ve görüş alışverişinde bulunduklarını ifade ederek toplantının oldukça verimli geçtiğini aktardı. Aydın, toplantıda tüm üye kuruluşların teknik ve sosyal çalışmalara ilişkin faaliyetlerini aktarma fırsatı yakaladıklarını belirtti.

Öte yandan 340 üyesi bulunan IDSB'nin 65 ülkede çalışma yürüttüğü belirtildi. - BERLİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Pazar günü eczaneler açık mı, kapalı mı? 21 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir nöbetçi eczaneler! Baraj doluluk oranı 21 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title