Haberi Paylaş

Alman ve Avusturyalı Turistlere İslam Anlatıldı

Alman ve Avusturyalı Turistlere İslam Anlatıldı

Güncel Haberler

Mersin’in Erdemli ilçesindeki Ulu Cami’yi ziyaret eden Alman ve Avusturyalı turistlere ilçe müftülüğü tarafından İslam dini anlatıldı.

Mersin'in Erdemli ilçesindeki Ulu Cami'yi ziyaret eden Alman ve Avusturyalı turistlere ilçe müftülüğü tarafından İslam dini anlatıldı.

İnanç turizmi kapsamında Türkiye'ye gelen Alman ve Avusturyalı 50 kişilik turist kafilesi, Konya'daki Mevlana Müzesi'nin ardından Tarsus Sean Paul Kilisesi'ni gezdi. Kafile son olarak da İslam dini ve ibadethanelerini yakından tanımak için Erdemli Ulu Cami'de kendileri için gerçekleştirilen tanıtım programına katıldı. Camiye girmeden önce görevlilerin yardımıyla abdest alan turistler, ardından da bilgilendirilmek üzere camiye alındı.

Önce cami müezzin kayyımı Osman Sabah tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. Ardından da aynı zamanda neyzen olan Tabiye Camii İmam Hatibi Mehmet Demir tarafından ney dinletisi gerçekleştirildi. Kafiledeki turistlerin isteği üzerine Kur'an-ı Kerim'den bir sure daha okundu.

Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, İlçe Vaizi Muhammet Devlet ve İlçe Müftülük Şube Müdürü Şeref Dindoruk tarafından cami ve Müslümanların ibadetleri ile ilgili bilgiler verildi.

Burada konuşan İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, İslam'ın Müslümanların yaşantılarından değil, kutsal kitap Kur'an-ı Kerim'den öğrenilmesi gerektiğini belirtti.

İslam'ın asla bir terör dini olmadığını, aksine barış dini olduğunu ifade eden Türkmenoğlu, "Şu an benim canım ne kadar kutsalsa, bizler için sizlerin canı ve malı da o kadar kutsaldır" dedi.

Tanıtımın ardından kafiledeki turistlere çeşitli hediyeler verildi. - MERSİN

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Erdemli Mersin İslam Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title