Alman KACO ile EkoRe Enerji Arasında Çift Anlaşma Gerçekleşti - Haberler
Haberi Paylaş

Alman KACO ile EkoRe Enerji Arasında Çift Anlaşma Gerçekleşti

Bültenler - Güncel
Alman KACO ile EkoRe Enerji Arasında Çift Anlaşma Gerçekleşti

KACO ve EkoRE arasında imzalanan bu çift anlaşma ile yenilenebilir enerji sektörünün ekolojik dünya yatırımlarına, global değer olan "Gıda israfını önleme ve insanların temel ihtiyaçlarını karşılarken kendi ayaklarının üzerinde durmalarını sağlama" vizyonu da eklenmiş oluyor.

Dünyanın en büyük invertör(evirici) üreticisi Alman KACO (Kaco New Energy A.G.) ile EkoRE(Eko Yenilenebilir Enerjiler A.Ş.) arasında imzalanan yenilenebilir enerji anlaşmasıyla Aydın'daki yeni güneş enerji santraline dünya standartlarında invertör kazandırılacak, ayrıca yapılan anlaşma uyarınca EkoRE tarafından alınan her invertörden elde edilecek gelirin yüzde 5'i KACO tarafından Temel İhtiyaç Derneği'ne (TİDER) bağışlanacak.

Türkiye'nin lider yenilenebilir enerji şirketi EkoRE Yönetim Kurulu Başkanı H. Serhan Süzer ile KACO Türkiye Ülke Müdürü Nedret Ünlü arasında imzalanan anlaşma uyarınca, EkoRE'nin Aydın'da yapımına başladığı 8MWp gücündeki güneş enerji santralinin invertörleri KACO tarafından tedarik edilecek. EkoRE'ninde destekçileri arasında bulunduğu Türkiye'nin ilk gıda bankacılığı Temel İhtiyaç Derneği (Tider) konusunda bilgilendirilen KACO yetkilileri; derneğin Destek Market ve Destek İK projelerinin dünya çapında örnek olmasından etkilenerek satışı gerçekleşen her invertörün yüzde5'ini derneğe bağışlamaya karar verdi.

Gerçekleşen çifte anlaşma konusunda EkoRE Y.K. Başkanı H. Serhan Süzer; "Biz EkoREolarak gerek yüksek teknolojiye dayalı ekolojik yatırımlar yapmayı, gerekse insani değerleri öncelik olarak benimsemiş bir kuruluşuz. Güneş enerjisinde dünyanın en büyük invertör üreticilerinden 100 yıllık geçmişiyle değerli bir itibarı olan Alman KACO New Energy ile yeni Aydın enerji santralinde tedarikçimiz olarak çalışmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu sayede dünyanın en iyi invertörlerinden birini kullanacağız. Aynı zamanda; küresel perspektifin bir gereği olan "gıda israfını önleme ve insan ihtiyaçlarını düşünme" vizyonunu KACO'nun da benimsemiş olması işbirliğimizin uzun yıllar başarıyla süreceğinin bir göstergesi niteliğinde. Türkiye'de gıda bankacılığının öncülüğünü yapan Temel İhtiyaç Derneği (Tider), aynı zamanda diğer gıda bankalarına rehberlik etmiş ve eden bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğin Destek Market projesi insanların temel ihtiyacı olan gıda, giyim, temizlik malzemelerinin ücretsiz temini esasına dayanıyor. Destek İK projesiyle de, kişilerin iş sahibi olabilmesi için çalışılıyor ve kendi ayakları üzerinde durmaları için destek veriyoruz." açıklamasında bulundu.

KACO Türkiye Ülke Direktörü Nedret Ünlü; "Yenilenebilir enerji sektörünün lider şirketlerinden EkoRE'nin, Aydın'daki yeni güneş enerjisi santrali projesinde bizi tercih etmesi ve KACO'nun 100 yıllık tarihindeki "insani değerleri destekleme" misyonuyla uyumlu çalışmalar benimsemesi bizi çok sevindirdi. Temel İhtiyaç Derneği'ni desteklemekten büyük mutluluk duyuyor ve dünyanın sayılı örnek projelerinden olduğunu da belirtmek istiyorum. Bu bağlamda EkoRE ile uzun soluklu ve güçlü bir işbirliği içinde olacağımıza inanıyorum" yorumunda bulundu.

Bültenler / Güncel

Türkiye Aydın Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title