Haberler

Akhisar'dan Halep'e Tonlarca Zeytin ve Zeytinyağı

Akhisar’da organize edilen ’Halep’te İnsanlık Ölmesin’ projesi kapsamında Akhisarlı çiftçi ve iş adamlarının destekleriyle toplanan 25 ton zeytin ve 21 ton zeytinyağı Akhisar’dan Halep’e doğru yola çıktı.

Akhisar'da organize edilen 'Halep'te İnsanlık Ölmesin' projesi kapsamında Akhisarlı çiftçi ve iş adamlarının destekleriyle toplanan 25 ton zeytin ve 21 ton zeytinyağı Akhisar'dan Halep'e doğru yola çıktı.

Akhisar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar Şubesinin organize ettiği proje kapsamında Milli Egemenlik Meydanı'nda zeytin ve zeytinyağından oluşan 2 tır dualar eşliğinde yolcu edildi. Halep'e giden tırları uğurlama törenine Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi ve Ali Velestin de katıldı.

Türkiye'de sofralık zeytinin yüzde 70'inin yetiştiği ve 15 milyonun üzerindeki zeytin ağacının bulunduğu Akhisar'da zeytinciler bir araya gelerek Halep'e zeytin ve zeytinyağı yardımı sağladı. Saruhanlı İlçe Müftülüğünün de destek sağladığı Akhisar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar Şubesinin yardım kampanyası çerçevesinde 21 ton zeytinyağı ve 25 ton da zeytin toplanarak Halep'e gitmek üzere yola çıktı. Yardımların 24 Ocak Salı akşamı Halep'te olması bekleniyor.

Yeni Belediye Meydanında din görevlileri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin katılımıyla düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş, "Çanakkale Savaşı'nı bugün Suriyeli kardeşlerimiz yaşıyor. İnsan hakları savunucusu olan dernekler nerede? Bir balina için dünyayı ayağa kaldıran örgütler nerede? Akan kan Müslüman kanı olunca hepsi suspus. Amerika ve Batı ülkeleri güya İslam ülkelerine demokrasi getireceklerdi, insan hakları getireceklerdi. Bu bölgeleri öyle bir hale getirdiler ki insanlar diktatörleri arar hale geldiler. Bu yaşananlar gösterdi ki Müslüman'ın Müslüman'dan başka dostu yok" dedi.

Suriye'de altı yıldır uluslararası yasaların hiçe sayılarak silahsız insanların üzerine bombalar yağdırıldığına dikkat çeken Müftü Eviş şunları söyledi:

"Halep için sessiz kalan tüm vicdan sahiplerine 'Halep için uykularımız kaçmalı' diyorum. Bütün dünya zalimleri bir araya gelse, Suriye'ye herkes sırtını dönse, bizler millet olarak mazlumun yanında olacağız. Eğer Suriye konusunda dik durmazsak yarın sıra bize gelebilir. Bu itibarla kampanya kapsamında desteklerini esirgemeyen tüm Akhisar halkına, din görevlilerimize, sivil toplum kuruluşlarına, yardımcı olan zeytin borsası başkanımıza ve tüm zeytin işletmelerine hassasiyet ve fedakarlıkları için şükranlarımı sunuyorum."

Müftü Eviş'in konuşmasının ardından 25 ton zeytin, 21 ton zeytinyağı dualar eşliğinde Halep'e doğru uğurlandı. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Salih Hızlı Türkiye Akhisar Suriye Politika Güncel Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Bodrum'da tatil yapan ünlü iş insanı onlarca kişinin gözü önünde hayatını kaybetti

Bodrum'da tatil yapan ünlü iş insanı onlarca kişinin gözü önünde hayatını kaybetti

Bakmadan Geçme

Dangal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dangal filmi ne zaman, nerede çekildi? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! Cenk Tosun Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak, maaşı ne kadar? Cenk Tosun Fenerbahçe ile ne kadara anlaştı, yıllık ne kadar maaş kazanacak? Lamine Yamal aslen nereli? Yamal'ın babası nereli, kim, Müslüman mı? CANLI ALTIN KURU | Bugün gram ve çeyrek altın ne kadar? 13 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları: AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 13 Temmuz burç yorumları nedir? Cenk Tosun Fenerbahçe'de! Cenk Tosun Fenerbahçe ile anlaşma sağladı mı? Cenk Instagram'da Beşiktaş emojisini kaldırdı! Ötenazi ne demek? Sokak köpeklerine ne yapılacak? Başıboş köpeklerle ilgili teklif TBMM'ye sunuldu mu? Sokak köpekleri uyutulacak mı? Ötenazi ne demek? Mustafa Yiğit Zeren kimdir? Türkiye Petrolleri'nin yeni sahibi Mustafa Yiğit Zeren kaç yaşında ve nereli?
Temizlik için eve çağırdığı genç kızı boğarak öldürüp cesedini 6 parçaya ayırdı

Temizlik için eve çağırdığı genç kızı boğarak öldürüp cesedini 6 parçaya ayırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title