Haberler

Akaydın: "Dünyanın Dört Tarafında Akrabalarımız Var"

Antalya Büyükşehir Belediyesi, baharın müjdecisi olan Nevruz’u yeni yapılan Hamdullah Suphi Tanrıöver Parkı’nda bir etkinlikle kutladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, baharın müjdecisi olan Nevruz'u yeni yapılan Hamdullah Suphi Tanrıöver Parkı'nda bir etkinlikle kutladı. Gagavuzya Özerk Bölgesi Cumhurbaşkanı Mihail Formuzal'ın katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, "Türk milletinin tarih ve uygarlıklarıyla gurur duyuyoruz" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türk Ocakları Antalya Şubesi işbirliği ile baharın müjdecisi Nevruz'u halkla iç içe kutladı. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Nevruz kutlamaları, Atatürk'ün silah arkadaşı Türk Ocakları Eski Genel Başkanı ve Antalya eski milletvekili Hamdullah Suphi Tanrıöver'in adının verildiği parkta gerçekleştirildi. Törene Gagavuzya Özerk Bölgesi Cumhurbaşkanı Mihail Formuzal, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Akaydın, Devlet eski bakanlarından Prof.Dr. Abdülhaluk Çay ve Ulaştırma eski Bakanı Prof.Dr. Enis Öksüz, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, CHP İl Başkanı Devrim Kök, CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Erdal Öner, Türk Ocakları Antalya Şubesi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

BARIŞIN MÜJDECİSİ OLSUN

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Türk tarihinde önemli bir gün olan Nevruz'u coşkuyla kutlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz'un Türk dünyasına hayırlı olmasını dileyen Akaydın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türk milletinin yazdığı tarih ve kurduğu uygarlıklarla gurur duyuyoruz. Dünyanın dört bir tarafında akrabalarımız var. Bu kültürü yaşatmak zorundayız." Türk bayrağını ilelebet yükseltmeye devam edeceklerini dile getiren Akaydın, sözlerine şöyle devam etti:

"Bugün efsaneye göre, Türklerin Ergenekon'dan çıkışlarının da bir işareti. Ben bu vesileyle Ergenekon'u kötü işlerde kullananları kınıyorum. Baharın müjdecisi olan Nevruz günü hem Türkiye'de ve hem Türk Cumhuriyetlerinde sevginin, barışın müjdecisi olsun, hem de önümüzdeki hafta Türkiye'de yaşanacak seçimlerin müjdecisi olsun diyorum. Allah'a bunun için dua ediyorum."

GAGAVUZYA CUMHURBAŞKANI DA KATILDI

Gagavuzya Özerk Bölgesi Cumhurbaşkanı Mihail Formuzal da uzak diyarlardan Türkiye'deki kardeşlerine selam getirdiklerini söyledi.

Türkiye'nin Gagavuz Türklerinin bağımsızlık mücadelesinde daima yanlarında olduğunu belirten Formuzal, "Biz kendi dilimizi koruduk, halkımızı koruduk, kültürümüzü koruduk. Bugün sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi. Mihail Formuzal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile önemli işler yaptıklarını belirterek Akaydın'a nişan taktı.

Belediye Başkan Mustafa Akaydın da Cumhurbaşkanı ve eski bakanlara Antalya siluetinin yansıtıldığı seramik yapımı plaket hediye etti.

DEMİR DÖVDÜLER ATEŞİN ÜSTÜNDEN ATLADILAR

Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Akaydın ve beraberindekiler Nevruz'u simgeleyen, örs üzerinde demir döven adam heykelinin açılışını yaptı. Gelenekselleşen Nevruz ateşinin üstünden atlayan konuklar, alanda temsili olarak demir dövdü. Türk dünyasından çeşitli ülkelerin folklor ve dans gösterilerinin sunulduğu etkinlikte misafirlere Özbek pilavı ve ayran ikram edildi. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hamdullah Suphi Mustafa Akaydın Türkiye Politika Güncel Haberler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

Bakmadan Geçme

Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor? Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı?
2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

500

Yorumlar (1)

KADİRHANkadihanguler@mynet.com:

GÜZEL FOTOĞRAF KARESİ ANTALYA 'NIN YÜZDE SEKSENİNİ BUNLAR YİYOR. YÜZDE YİRMİSİNİ DE BİR MİLYON KİŞİ YİYOR. YAZIKLAR OLSUN SANA VE EKİBİNEEEEE

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title