Haberler

Akaydın: At İzi İt İzine Karıştı

Abone Ol

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, generallerin ve yazarların hapiste olduğunu belirterek, "At izi it izine karıştı" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, bölücüyle dövüşen generallerin, kalemleriyle halkı aydınlatan yazarların hapiste olduğunu belirterek, Af edersiniz kötü bir deyim gibi algılanır ama 'at izi it izine karıştı' diye. Tam öyle bir manzara var ortalıkta diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya Kültür Merkezi'nde 'Olmasaydı Neler Olurdu' adlı konferans düzenlendi. Yurt Gazetesi yazarı Hulki Cevizoğlu, konferansa konuşmacı olarak katıldı. Türk Ocakları Antalya Şube Başkanı Abdullah Uysal'ın da katıldığı konferansta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Atatürk olmasaydı Türkiye'nin 100 bin metrekare yüzölçüme sahip, sadece Karadeniz'de belki Sinop, Kastamonu bölgesinden denize açılımı olan, bugünkü alfabesi takvimi olmayan, esir bir ülke olmasa da belki cuma günleri ezanı okunabilen, 'üçüncü dünya' olarak adlandırılan ülkeler arasında rezil bir ülke konumunda olacağını belirti. Akaydın, İşte Atatürk olduğu için biz bugün her şeye rağmen, bu Başbakana rağmen bir yere gittiğimizde saygıdeğer adamlar olarak anılabiliyoruz. Atatürk'ün çocukları olduğumuz için dedi.

'AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI'

Generallerin ve yazarların hapiste olduğunu aktaran Akaydın, şunları söyledi Televizyonlara bakıyoruz af edersiniz kötü bir deyim gibi algılanır ama 'at izi it izine karıştı' diye, tam öyle bir manzara var ortalıkta, ne olduğu belli değil. Bölücü ile dövüşen generaller, kalemlerle halkı aydınlatan yazarlar içerde, hepsi uyduruk kanıtlara dayanıyor. Uyduruk kanıtların maalesef uyduruk olduğu bu hafta iyice anlaşıldı. Sayın Başbakan bas bas bağırıyor 'Bunları basına verenler vatan hainleridir'. İyi de sen bu vatan hainlerini bugüne kadar tepe tepe kullanmadın mı O zaman hepsi vatan evladıydı şimdi mi vatan haini oldular

SANDIK ÇAĞRISI

Gazeteci yazar Hulki Cevizoğlu da 30 Mart yerel seçimlerinin çok kritik olduğunu vurguladı. 2014'te yapılacak üç seçim içinde yerel seçimlerin Türkiye'nin gidişatı için en kritik birinci seçim olduğunu aktaran Cevizoğlu, Eğer bu seçimde AKP büyük bir tokat yerse İstanbul ve Ankara'yı CHP'ye kaptırırsa iktidarı da kaptırdı demektir. İstanbul ve Ankara'yı kaptıran iktidarı kaptırır diye konuştu. Özal'ın 1989'daki yerel seçimlerden sonra Üzerimizden silindir geçti sözünü anımsatan Cevizoğlu, AK Parti'nin üzerinden de bir silindirin geçmesinin söz konusu olduğunu söyledi. Cevizoğlu, seçmen olarak yaşı tutan herkese sandığa gitmeleri yönünde çağrı yaptı.

'YALAN PROPAGANDA'

Başbakan Erdoğan'ın 'iki kişiden biri bana oy verdi' yönündeki sözlerini hatırlatan Cevizoğlu, 50 milyon seçmen olduğunu, 2009 seçimlerinde 13 milyon kişinin oy kullanmadığını anlattı. 37 milyon oydan yarısının oyuyla AK Parti'nin yaklaşık 20 milyon oya sahip olabileceğini aktaran Cevizoğlu, Rakamlara sürekli yalan söyletiyorlar; 'Biz iki kişiden birinin oyunu aldık' diye. Yalan, öyle bir şey şok. Sandığa gitmeyenleri de kendisine oy vermiş gibi sepetin içine koyuyor. Faşizmde böyle söylentiler çok olur. Karşı tarafı psikolojik ezme çabası çok olur. Bu yalanı bu propagandayı yaptılar diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Kemal Atatürk Hulki Cevizoğlu Mustafa Akaydın Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

2 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 2 Aralık Cumartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? HANGİ BANKA NE KADAR FAİZ VERİYOR? Akbank, Ziraat, Garanti, İş Bankası, Deniz Bank, Fibabanka mevduat faiz oranları yüzde kaç? Kayserispor neden puan silme cezası aldı? Kayserispor ceza mı aldı, neden? CUMANIN KAZASI OLUR MU? Cuma namazını kaçıran ne olur, kazası nasıl kılınır? İBB 2023 BURSU NE ZAMAN AÇIKLANACAK, açıklandı mı, yatacak mı? İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı sonuçları belli oldu mu? Gelinim Mutfakta Melek kimdir? Gelinim Mutfakta Melek Kural kaç yaşında, nereli? Sürat Kargo Cumartesi açık mı? Sürat Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, saat kaça kadar açık? AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK 2023? Anadolu Üniversitesi sınav giriş belgeleri açıklandı mı, nereden alınır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu hangi tarihte toplanıyor? DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI 2023 || Doğu Ekspresi bilet ne kadar 2023, 2 kişilik, 4 kişilik örtülü kuşetli, yataklı ne kadar? Borsa neden düşüyor? 1 Aralık Borsa neden düşer, hisseler neden düşüş gösterir? Çalışan emekliye ikramiye (5000 TL) ne zaman yatacak, yatacak mı? Çalışan emekliye 5 bin TL verilecek mi? Asgari ücret ne zaman belli olacak? Asgari ücret kaç TL, ne kadar olacak 2024? APPLE ZAM GELECEK Mİ, geldi mi, ne zaman geliyor? iPhone 15, 14, 13, zam geldi mi? Ankara Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma Ankara cuma namaz saati!
title