Haberler

AK Parti'nin Sıra Dışı Genel Başkan Yardımcısı: Fatma Betül Sayan Kaya

Güncelleme:

AK Parti, MYK toplantısı sonrası yeni genel başkan yardımcılarını seçti. Seçilenler arasında yer alan Fatma Betül Sayan Kaya, başarılı çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

AK Parti'nin yeni genel başkan yardımcıları Mehmet Doğan Kubat, Fatma Betül Kaya, Recep Akdağ, Mehdi Eker oldu. Eğitim ve iş hayatında kariyer sahibi olan başörtülü mühendis Fatma Betül Sayan Kaya, yeni göreviyle birlikte AK Parti'nin önde gelen isimlerinden biri oldu.

FATMA BETÜL SAYAN KAYA KİMDİR?

Fatma Betül Sayan Kaya Elektrik-Elektronik Mühendisi. İstanbul, Fatih'te hukukçu bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu Fatih İlkokulu'nda okuduktan sonra Beyoğlu Anadolu Lisesi'ni (English High School) birincilikle bitirdi. Üniversite sınavlarında derece yaparak Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde burslu olarak okudu, şeref derecesiyle mezun oldu.

İş hayatına Satürn Mühendislik'te proje uzmanı olarak başladı. Amerika'nın en iyi üniversitelerinden biri olan New York Üniversitesi'nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi'nden doktora bursu kazandı, meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı. 2009 yılında Türkiye'ye döndü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanarak Tıp Eğitimine başladı.

2009 yılındaki 5.Olağan Kongre ile AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Daha sonra Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'la 2012 yılına kadar Ak Parti Genel Başkan Danışmanı olarak çalıştı. 2012 yılındaki kongreyle tekrar İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve AK Parti İstanbul Tanıtım Medya'dan sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atandı. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nın Sosyal Medya Yapılanmasını kurarak 39 ilçemizde ekipler oluşturulmasına öncülük etti.

İlçelerimizde 3 kademe Sosyal medya eğitimlerini başlattı. İstanbul Kültür ve Sanat Politikaları Komisyon Başkanlığı yaptı. 2014 Yerel Seçimleri Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım Medya Sorumlusu ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ERDOĞAN İSTANBUL seçim ofisi Tanıtım Medya Sorumlusu olarak görev yaptı. Evli, 1 çocuk annesi. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca biliyor.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Fatma Betül Sayan Kaya İstanbul Ak Parti Politika Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

500

Yorumlar (10)

Şaşkın:

2009 da Cerrahpaşa tıp Fakültesine girmiş ev işleri çocuk tıp okuyor partide yoğun Çalışıyor aynı dönemlerde nasıl olmuş matematik olarak çok zor

5
16
yanıtYanıtla
HazinMobil-IOS:

Bunlar örtülmüs desinler diyemi kafayi örtmüsler yiksa incimiz icin örtünmüsler bu bas örtüsü deyil desinler örtünmesidir ülkede bas örtüsü hala yasak hanimlar beyler serbest olan nerden geldi belirsiz moda türbani serbest

1
16
yanıtYanıtla
özAntepli:

TROLLER NE ZAMAN NETE YAPIŞMIŞSA BİLİNKİ TURKEY REZIL OLMUŞTUR DUNYAYA SORUN BUYUKTUR. VUR PUTİN BABA KURDUN INTIKAMINI ALLAH SAN VERMIŞ. Şu kabadayı wan minit wahan wahan. diyemiyor. Sustu korkudan çıt yoook. Hadi bi daha bi yamuk yap rusa bak ne olacak.

1
12
yanıtYanıtla
Vururlar seni merdo:

Böyle ulkemizin değeri ne diye siyasetle ugrasir ki boyle insanlar vatana millete faydali olacak bilimle ugrasmali

9
0
yanıtYanıtla
Özgür yılmazMobil-IOS:

Temiz yüz temiz ifade Allah yar ve yardımcınız olsun

8
0
yanıtYanıtla
QUerry:

bence eğitim durumu şayibeli gibi gözüküyo bana pek samimi gelmedi

1
6
yanıtYanıtla
ERKAN:

acaba tayyibe mi yakın davutoğluna mı yakın bence tayyibe yakındır

2
5
yanıtYanıtla
silo:

bu kadar iyi bir bilim insanı. . . boşver siyaseti, keşke sadece bilime adansa çalışmaların, ne biliyim, inşallah nobel filan. . .

0
1
yanıtYanıtla
Selim:

Bu kadar başarılı, zeki ve yetenekli birinin bilimle uğraşmaması büyük kayıp. . .

0
0
yanıtYanıtla
muhalif takımı:

kudursun chp ye örnek olsun

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title