Haberler

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Altaç Milletvekili Aday Adayı

Güncelleme:

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, partililerle birlikte düzenlediği basın toplantısında, İl Kongresi'nde il başkanlığından ayrılacağını ve milletvekili adaylığı için başvuracağını söyledi. 25 aydır Diyarbakır'da AK Parti İl Başkanlığı'nı yürüttüğünü söyleyen Altaç, çözüm sürecinde başarılı bir görev yaptıklarını kaydetti. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılımıyla 25 Ocak'ta yapılacak olan İl Kongresi için teşkilat olarak tüm hazırlıklarının tamamladığını belirten Aydın Altaç, şunları söyledi:

"Bütün bu çalışmaların sonunda yaptığım görüşmeler neticesinde ben 25 Ocak'ta gerçekleştireceğimiz kongrede il başkanlığına aday olmayacağım. 25 Ocak itibariyle saat 11.00'e kadar yapacağımız kongreden sonra genel merkezimizin belirleyeceği ve takdir edeceği arkadaşımızla yolumuza devam etmemizin parti menfaatleri ve geleceği açısından hayırlı olur kanaatiyle ben 25 Ocak'ta görevi devretme kararı aldım. Kısmet olursa 7 Haziran 2015'te yapılacak olan genel seçimlerde de milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Genel başkanımızın başkanlığında oluşacak kurul ya da ilgili merciler kararını verecektir. Ancak aday olsak da olmasak da listede olsak da olmasak da biz bu partinin iktidardaki kalıcı durumunun devam etmesi için 2023'e kadar bu ülkede iktidar olarak, 2053 ve 2071 hedeflerinin yakalanması için bu partinin saflarında mücadele edeceğiz. Bizim için hiçbir şekilde aday olmak, listede olmak ya da milletvekili olmak önemli değildir. Bizim için önemli olan AK Parti' de siyaset yapmak. Bizim için önemli olan AK Parti kadroları içersinde olmak." - Diyarbakır

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Aydın Altaç Diyarbakır Ak Parti Politika Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Yeni anayasa görüşmeleri tamamlandı! Demokrat Parti, Kurtulmuş ile masaya oturmayı reddetti

Yeni anayasa görüşmeleri tamamlandı! Demokrat Parti, Kurtulmuş ile masaya oturmayı reddetti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İnsan aklıyla dalga geçiyorlar! Bodrum'da bir sandviçi 380 TL'den satmaya başladılar

İnsan aklıyla dalga geçiyorlar! Bodrum'da bir sandviçi 380 TL'den satmaya başladılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title