Haberler

AK Parti Çankırı İl Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi

Abone Ol

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, "Bizler Genel Merkez Kadın Kolları olarak sadece kendi siyasetimizi değil, kadınların siyasetteki yerini, konumunu artırmak için çok ciddi çaba gösteriyoruz.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, "Bizler Genel Merkez Kadın Kolları olarak sadece kendi siyasetimizi değil, kadınların siyasetteki yerini, konumunu artırmak için çok ciddi çaba gösteriyoruz." dedi.

Çam, Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin Çankırı İl Kadın Kolları 5. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, kadın kollarının daha büyük başarılara imza atmak için sürekli yeniden yapılandığını, birlik ve beraberliklerinin perçinlendiğini söyledi.

AK Parti'nin başarısında kadın kollarının çok büyük emeği olduğuna işaret eden Çam, "Bu başarıda ve kazanmamızda iki önemli gücümüzün olduğunu ifade etmek isterim. Cumhurbaşkanımız kadınları siyasetin öznesi olarak görüyor. 'Eğer kadınların sorunlarını çözmezsek dünyanın sorunlarını çözemeyiz' diyen bir genel başkana sahibiz. Bu yolda 4,5 milyon kadın üyesiyle nitelik ve nicelik bakımından dünyada bir numaradır. Dolayısıyla sesimizin gür çıktığı bir partide itibarlı ve temiz siyaset yapıyoruz." diye konuştu.

CHP'li kadın siyasetçilere tepki gösteren Çam, şöyle konuştu:

"Bizler Genel Merkez Kadın Kolları olarak sadece kendi siyasetimizi değil, kadınların siyasetteki yerini, konumunu artırmak için çok ciddi çaba gösteriyoruz. Diğer siyasi partilerin kadın temsilcilerini de yakından takip ediyoruz. Üç hafta önce anamuhalefet partisinin İstanbul İl Başkanlığına bir kadın getirildi. Geçen hafta yaptıkları kurultayda Parti Meclisi'ne pek çok kadın girdi ama biz milli ve manevi değerlerimizi önemseyen bir kadın kollarıyız. Anamuhalefet partisinde ise siyaset yapan kadınların bugün YPG gibi bir terör örgütüne terör örgütü diyememeleri, diğer taraftan 'Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli' diyen Mehmet Akif Ersoy'un yüreklerimize hitap eden bu sözüne, 'Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ise de benim yurdumun üstünde inlemesin' diyen, çirkin siyaset yapan kadınları reddediyoruz ve yakından takip ediyoruz."

Kongreye AK Parti Çankırı milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman ile partililer katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Lütfiye Selva Çam Hasan Fehmi Ak Parti Çankırı Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
title