Haber : Afganistan Büyük Meclisi Kabil'de Açılacak - Haberler

Haberi Paylaş

Afganistan Büyük Meclisi Kabil'de Açılacak

Afganistan Büyük Meclisi Kabil'de Açılacak

KABİL, 30 Haziran (Xinhua) -- Afganistan'ın resmi haber ajansı Bakhtar'ın bildirdiğine göre, Taliban yönetimindeki ilk Cirga, yani Afgan din alimlerinden ve ileri gelenlerinden oluşan büyük meclis Perşembe günü başkent Kabil'de toplanacak.

KABİL, 30 Haziran (Xinhua) -- Afganistan'ın resmi haber ajansı Bakhtar'ın bildirdiğine göre, Taliban yönetimindeki ilk Cirga, yani Afgan din alimlerinden ve ileri gelenlerinden oluşan büyük meclis Perşembe günü başkent Kabil'de toplanacak. Haber ajansı, ülkenin dört bir yanından yaklaşık 3.500 din alimi ve ileri geleninin üç gün sürecek Cirga'ya katılmaya davet edildiğini de ekledi. Cirga katılımcılarının 7. sınıftan 12. sınıfa kadar kız okullarının yeniden açılmasının yanı sıra hükümet türü, ulusal bayrak ve ulusal marş gibi konuları tartışmaları bekleniyor.

Xinhua / Güncel

Koruyucu Aile Günü Afganistan Kabil Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.
title