Haberi Paylaş
'Hazırlıklarımızı iklim değişikliği kaynaklı afetleri de kapsayacak şekilde yapmak durumundayız'

"Hazırlıklarımızı iklim değişikliği kaynaklı afetleri de kapsayacak şekilde yapmak durumundayız"

Güncel Haberler

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, Rize'de düzenlenen "Heyelanlarda Erken Uyarı Sistemi Eğitimi" programına katıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi ( Afad ) Başkanı Yunus Sezer, Rize'de düzenlenen "Heyelanlarda Erken Uyarı Sistemi Eğitimi" programına katıldı.

Afad Başkanı Yunus Sezer, Rize'nin İyidere ilçesinde bir otelde düzenlenen "Heyelanlarda Erken Uyarı Sistemi Eğitimi" programında yapmış olduğu açıklamada, afetlerde riski azaltma adına afet öncesi yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu ifade etti. Türkiye'nin insan ve doğa kaynaklı afetlere hazır olması yönündeki çalışmaların olduğunu söyleyen Sezer, "Hazırlıklarımızı iklim değişikliği kaynaklı afetleri de kapsayacak şekilde yapmak durumundayız" dedi.

Programa Rize Vali Yardımcısı Sedat Sezik, AFAD Barınma ve Yapım İşleri Genel Müdürü Ahmet Nehar Poçan, AFAD Acil Yardım ve Altyapı Hasarları Dairesi Başkanı Mustafa Esin, AFAD Yer Seçimi ve Mekansal Planlama Dairesi Başkanı Elif Bağ, Rize AFAD Müdürü Mehmet Salih Avcı ve diğer davetliler katıldı.

(Ali Maşalacı /İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Yunus Sezer Rize AFAD Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title