Haberler

Adıyaman Valisi Tut ilçesinde incelemelerde bulundu

Abone Ol

Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesinde ihtiyaç ve talepleri yerinde tespit etmek amacıyla incelemelerde bulundu. Vali Varol, depremzede vatandaşları ziyaret etti, esnaf ve vatandaşlarla görüştü, afet konutlarını inceledi, dere ıslah çalışmalarını yerinde gözlemledi ve muhtarlarla bir araya geldi. Ayrıca şehit Jandarma Er Onur Boztemir'in ailesini ziyaret etti.

Adıyaman Valisi Osman Varol, ilçelerin ihtiyaç ve taleplerini yerinde tespiti ile karşılaşılan sorunlara çözüm getirmek amacıyla Tut ilçesinde incelemelerde bulundu.

İlçe Kaymakamı Erkut Pamuk ve ilçe yöneticileri tarafından karşılanan Vali Osman Varol, karşılama sonrası ilk olarak depremzede vatandaşlarımızın hizmetine sunulan konteyner kenti ziyaret etti. Vali Osman Varol, konteyner kenti ziyaret ederek vatandaşlarımızla sohbet edip, ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

Vali Varol, daha sonra ilçe esnafını ve vatandaşları ziyaret ederek, ihtiyaç ve taleplerini dinleyip bol ve bereketli kazançlar diledi.

Tut ilçesinde Toplu Konut İdaresince yapılmakta olan afet konutlarını da inceleyen ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Osman Varol, devlet olarak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, güvenli ve sağlam konutlarına kavuşturana kadar durmadan yorulmadan çalışacaklarını ifade etti.

Vali Varol daha sonra, Tut ilçe merkezinde olası sel felaketleri ve su taşkınlarının önüne geçebilmek amacıyla DSİ tarafından başlatılan dere ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.

Ardından 2000 rakımlı Hacı Mammet Dağı eteğinde yapılan taş evleri inceleyen Vali Varol, lavanta çiçeklerinin ekildiği alanda yapılan çevre düzenleme çalışmalarıyla ilgili ilçe Kaymakamı Erkut Pamuk'tan bilgi aldı.

Demokrasinin yapı taşı olan muhtarlarımızla bir araya gelen Vali Varol, muhtarlarımızın köylerinde karşılaştıkları sorunları, ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek çözümü konusunda gerekli talimatları verdi.

Vali Varol, daha sonra ilçe kaymakamlığını ziyaret ederek ilçe kaymakamı Erkut Pamuk'tan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası ilçenin genel durumu, hasar tespiti ve enkaz kaldırma çalışmaları, kamu yatırım ve hizmetleri ile ihtiyaç ve sorunlar hakkında brifing aldı.

Vali Varol, Tut ilçe programının son bölümünde 2009 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak kırsalında şehit düşen Jandarma Er Onur Boztemir'in Tut ilçesine bağlı Yaylımlı köyündeki ailesini ziyaret etti.

Şehidimizin ailesiyle yakından ilgilenerek sohbet eden Vali Varol, "Vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkemizin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden kahraman şehidimiz Onur Boztemir'i ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Kahraman şehitlerimizin ruhları şad, makamları cennetin başköşesi olsun" dedi.

Vali Osman Varol, Tut ilçemize bağlı Yaylımlı köyünden ayrılırken etrafını saran çocuklara yakın ilgi göstererek oyuncak hediye etti. - ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Adıyaman Valiliği Jandarma Hisarcık Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title