Gençler hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktı - Haberler
Haberi Paylaş

Gençler hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktı

AA - İsmail Kaya - Güncel
 - Güncelleme:

Gençlerin yem dağıtması Yusuf Tosun ile röportaj Seher Bozkurt ile röportaj Adıyaman'da gençler hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktı Adıyaman'ın Kahta ilçesine bir grup genç, etkili olan kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan yabani ve sokak hayvanlar için yem bıraktı.

Gençlerin yem dağıtması

Yusuf Tosun ile röportaj

Seher Bozkurt ile röportaj Adıyaman'da gençler hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktı

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bir grup genç, etkili olan kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan yabani ve sokak hayvanlar için yem bıraktı.

Kahta Gençlik Merkezi lider çalışanları ve gönüllü gençler yabani hayvanlar için kedi ve köpek yem bıraktı, kuşlar için dağlık alanlara buğday attılar.

Bunun bir insanlık görevi olduğunu dile getiren Yusuf Tosun, sokak ve yaban hayvanlarının yemek ihtiyacını karşılamak için kendi imkanları ile aldıkları yemleri bıraktıklarını söyledi.

Gençlerden Seher Bozkurt, Hz. Ömer'in "Dağlara buğday serpin, Müslüman ülkede kuşlar aç kaldı demesinler" sözüne binaen bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti.

AA / İsmail Kaya - Güncel

Adıyaman, gençlik, Buğday, kar, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title