Adana'ya Bir Marka Otel Daha Geliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Adana'ya Bir Marka Otel Daha Geliyor

Bültenler - Güncel
Adana'ya Bir Marka Otel Daha Geliyor

Kiza Kurumsal iş Merkezi bünyesindeki Business Otel, Adana'nın marka değerini yükseltecek.

Gaziantep ve Adana'nın iki güçlü firması Kurt İnşaat ve Balak Metal'in ortaklığında yükselen ve tamamlandığında Adana'nın vizyon projeleri arasında gösterileceği belirtilen Kiza Kurumsal İş Merkezi, kente marka bir otel de kazandıracak. Bölgede örneği bulunmayan bir tarzda inşa edilerek, 12 blokta 990 ofis ve 287 iş yerinden oluşacak Kiza Kurumsal İş Merkezi'ndeki otel, "Business Otel "konseptinde olacak ve ünlü markalarından birisinin imzasını taşıyacak.

Dünya markalarıyla görüşülüyor

Kurt İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Kurt, 120 odalı Business Otel ile ilgili olarak ünlü otel zincirlerine sahip markalarla görüşmelerini sürdürdüklerini kaydetti. Kurt, Adana- Mersin D 400 (E5) Karayolu üzerindeki eski Tekel Fabrikasının bulunduğu yerde, uluslar arası yola 240 metre cepheli 55.262 m2 arsa üzerinde 180.000 m2 kapalı alanı kapsayan büyük bir proje olarak gerçekleşen Kiza Kurumsal İş Merkezi'nin, tüm Güney Bölgesi'ne önemli bir değer katacağını söyledi. İş merkezinin yaklaşık 30 bin nüfusa sahip 5 bin adet ticaret ve imalat sanayinde faaliyet gösteren iş yerlerinin bulunduğu bölgede yer aldığını hatırlatan Aydın Kurt, "Business Otel bu gözde yatırımı taçlandıran bir eser olacak" dedi.

Emsalsiz lojistik üstünlüğe sahip

Kurulacak Business Otel'in, Kiza Kurumsal İş Merkezi'nin sahip olduğu benzersiz konumu ve gelecekte ulaşacağı potansiyel nedeniyle çok rağbet göreceği konusunda hiçbir kuşkuları olmadığını bildiren Aydın Kurt, "5 bin sanayi ve imalat iş yerinin kalbinde kurulan iş merkezimiz, aynı zamanda Bölgede emsalsiz bir lojistik üstünlüğe sahip. Adana'yı doğu ve batıya bağlayan karayolunun tam üzerinde bulunması bir yana TEM bağlantılı yolu ve otogarla tam karşı karşıya. Havaalanına ise birkaç dakika uzaklıkta. Bu nedenle Business Otel, iş çevrelerince yoğunlukla tercih edilen bir merkez olacaktır. Son yıllarda otel sektöründe gelişmelerin yaşandığı Adana'ya da değer katacak prestijli bir yatırım olacaktır" diye konuştu.

Bölgenin ekonomi üssü olacak

Aydın Kurt, kurumun Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın da içinde bulunduğu tüm Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bir başka örneği bulunmadığını da ifade etti. Kurt, "İş merkezimiz bu nedenle sadece Adana için değil Bölge ekonomisinin üssü olacak. Türkiye ekonomisinin önemli merkezlerinden birisi olacak. "diye konuştu.

Devasa proje

Aydın Kurt, her türlü ihtiyacın karşılandığı cafe ve restoranların da bulunduğu merkezde 1200 adet araçlık 50.000 m2 kapalı otopark bulunacağını, çarşı bünyesinde ise 20 metre genişliğinde 221 metre uzunluğunda ortası refüjlü gidiş-gelişli ana cadde ile bu bulvarla kesişen 3 cadde daha yer alacağını söyledi.

3 etap halinde yapılacak

Kurt, 3 etap halinde yapılması planlanan projenin, birinci etabın 2016, ikinci etabının 2017 ve üçüncü etabının da 2018 sonunda tamamlanacağı bildirdi. Aydın Kurt, kurumsal iş merkezi projesinin yönetiminin de Kiza tarafından devam ettirilerek, oluşacak kurumsal yapının korunacağını vurguladı.


Bültenler / Güncel

Aydın Kurt, Gaziantep, Mersin, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title