Adalet Bakanı Ergin Hatay'da Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Adalet Bakanı Ergin Hatay'da Açıklaması

AA - Güncel
Adalet Bakanı Ergin Hatay'da Açıklaması

''Basınımız demokrasimizin en önemli kurumlarından bir tanesi. Bu anlamda basın özgürlüğünün tam anlamıyla temin edilmesi için Türkiye son yıllarda önemli çalışmalar yaptı. Uluslararsı standartl...

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, basının demokrasinin en kurumlarından biri olduğunu ve bu anlamda basın özgürlüğünün tam anlamıyla temin edilmesi için Türkiye'de son yıllarda önemli çalışmalar yapıldığını, uluslararası standartları inşa etmek üzere önemli mevzuat değişikliğine gittiğini belirtti.

Ergin, Antakya'da yayın hayatına başlayan Köprü Gazetesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, gazetede fikir üreterek, emekleriyle çalışacak olanlara ve toplumu aydınlatmak için gayret sarf edeceklere yayın hayatlarında başarılar diledi.

Bölgenin ve beldenin kalkınmasının devamı için huzura olan ihtiyacın kaçınılmaz olduğunu ifade eden Ergin, şöyle devam etti:

"Basınımız demokrasimizin en önemli kurumlarından bir tanesi. Bu anlamda basın özgürlüğünün tam anlamıyla temin edilmesi için Türkiye son yıllarda önemli çalışmalar yaptı. Uluslararası standartları inşa etmek üzere önemli mevzuat değişikliğine gitti. Ben Çelik Akyürek ve değerli Hakan Akyürek beyi tebrik ediyorum. Yayın hayatında onlara başarı diliyorum. Tabii bölgemizin ve beldemizin kalkınmasının devamı için huzura ihtiyacımız var, bu kaçınılmaz. Hatayımızın son dönemde elde etmiş olduğu kazanımlar ve gelişmeler bundan sonrada devam edecek. Büyükşehir Yasası ile bu şehirde yaşayan insanımız, mahalli müşterek ihtiyaçlarını karşılama noktasında daha önemli imkanlarla buluşulacak ve bu ihtiyaçlar daha üst düzeyde karşılanacak inşallah, buna inanıyorum."

Bakan Ergin, idareciler, siyasetçiler ve bürokratlar ile medya arasında zaman zaman birbirini üzen hadiseler yaşandığını ancak neticede herkesin kendi işini yaptığını kaydetti.

Basının uyarıcı haberlerin, yaptıkları yayınların yöneticiler ve seçilmişler için yol gösterici olduğunun altını çizen Ergin, "Burada eleştirilerden istifade etmesini bilmek lazım ama elbette ki insanımızın da basından şunu talep etme hakkı var. Etik kurallara basınında uyması, yapacağı haberlerle ilgili temel kuralları ihlal etmeden habercilik yapması okuyucuların da en temel hakkı" dedi.

Köprü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çelik Akyürek de gazeteci olarak 35 yılını verdiği meslekten onur ve gurur duyduğunu belirtti.

Açılışa Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç'ın yanı sıra bazı belediye başkanları ve davetliler katıldı. - Hatay

AA / Güncel

Antakya Türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title