Mardin'de 112 Acil Çağrı hattına ağustosta 788 bin 970 asılsız ihbar yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Mardin'de 112 Acil Çağrı hattına ağustosta 788 bin 970 asılsız ihbar yapıldı

AA - Osman Öksüz - Güncel
 - Güncelleme:
Mardin'de 112 Acil Çağrı hattına ağustosta 788 bin 970 asılsız ihbar yapıldı

Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Dara Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Acil Çağrı Merkezi Müdürü Hülya Karaboğa, kurumun çalışmaları, personel durumu, teknik konular, çağrı istatistikleri, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında sunum yaptı.

112 Acil Çağrı hattını gereksiz yere meşgul eden ve asılsız ihbarda bulunanlara yönelik cezai yaptırımların uygulandığı belirtilen toplantıda, ağustosta merkeze gelen 915 bin 539 çağrıdan 788 bin 970'inin asılsız çağrı olduğu kaydedildi.

Asılsız çağrı yapılmaması konusunda duyarlılık beklediklerini dile getiren Demirtaş, "Yapılan her asılsız çağrı yardıma ihtiyacı olan bir vatandaşımıza ulaşılmaması demektir. Asılsız çağrılar hem yardıma ihtiyaç duyan vatandaşa ulaşmayı engelliyor hem de sağlık, itfaiye ve güvenlik güçlerimizin işini zorlaştırıyor. Her asılsız çağrının bir canı tehlikeye attığı unutulmamalıdır." ifadesini kullandı.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Emniyet Müdür Vekili Cihangir Sağıroğlu, İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, AFAD İl Müdürü Davut Esen, Orman İşletme Müdürü Siyamet Kaya ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Yenigün ile diğer ilgililerin katıldı.

AA / Osman Öksüz - Güncel

Mahmut Demirtaş Jandarma Mardin 112 Toplum Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title