ABD'deki Türklerin Yerel Seçim Heyecanı - Haberler
Haberi Paylaş

ABD'deki Türklerin Yerel Seçim Heyecanı

AA - Güncel
ABD'deki Türklerin Yerel Seçim Heyecanı

New York, New Jersey gibi Türklerin yoğun yaşadığı eyaletlerde yerel seçim heyecanı yaşandı Türkler sandık sonuçlarını hep birlikte takip etti.

ABD'de Türk toplumunun yoğun olarak yaşadığı eyaletlerden New York ve New Jersey'deki Türk toplumu üyeleri, Türkiye'deki yerel seçimleri yakından takip etti.

New Jersey'de yaşayan Türk vatandaşları, seçim sonuçlarını takip etmek için Türklerin sahibi olduğu kafe ve restoranlara gitti.

New Jersey'in güneyinde yer alan Burlington ve civarındaki Türkler, internet üzerinden Türk kanallarının canlı yayınlarını takip ederek memleketlerindeki ve ülke genelindeki sandık sonuçlarını izledi.

Çoğunluğunu Giresun, Trabzon, Aksaray, Yozgat ve Samsun gibi illerden göç eden vatandaşların oluşturduğu Türk toplumu sakinleri, sandık sonuçlarından memnuniyetlerini ifade ederek seçimlerin ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

ABD'ye Samsun'dan geldiğini belirten Mahmut Özdamar, hem ilçesi 19 Mayıs'ta hem de Samsun'daki büyükşehir belediyesi sandık sonuçlarını heyecanla beklediğini belirterek "Bu bölgede ilk defa Türk toplumu olarak bir arada seçim takip ediyoruz. Binlerce kilometre ötede de olsak kalbimiz ülkemizde atıyor" dedi.

Seçimlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda geçmesinden demokrasi adına mutlu olduklarını kaydeden Özdamar, sandık sonuçlarının kendilerini şaşırtmadığını ifade etti.

Öte yandan, Amerika'nın özellikle doğusunda, New York, New Jersey, Pennsylvania ve Connecticut gibi birçok eyaletinde, Türk vatandaşlarının çeşitli mekanlarda bir araya gelerek seçimleri canlı yayınlar ve internet aracılığı ile takip ettikleri öğrenildi. - New York

AA / Güncel

Amerika Birleşik Devletleri New Jersey New York Samsun Politika Güncel Haberler

title