Haberler

ABD'de Korona virüsünden ölenlerin sayısı 69'a yükseldi

ABD'de Korona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 69'a yükseldi.

ABD'de Korona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 69'a yükseldi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıkan Korona virüsünde vak'a sayısı 3 bin 782 olurken, 69 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiği, 73 kişinin de tedavi edildiği açıklandı. New York'ta Korona virüsü kaynaklı ölümlerin sayısı 5'e yükseldi. New York eyaletinde tüm okullarda 16 Nisan'a kadar eğitime ara verildiği açıklandı. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio yaptığı açıklamada, "Korona virüsü kaynaklı ölümlerin sayısının 5'e yükseldiğini, hayatını kaybedenlerin tümünün başka sağlık sorunlarının da bulunduğunu" açıkladı. Birkaç eyalette ise kafe, restoran ve gece kulüplerinin kapatılması kararı alındı.

ABD'nin bazı eyaletlerinde büyük alışveriş merkezleri kapatılırken yetkililer, tüm kafe, bar ve restoranların faaliyetlerini tamamen askıya alındığını duyurdu. New York, New Jersey, Pennsylvania, Delaware, Maryland, Ohio, Connecticut, Massachusetts ve başkent Washington'da da korona virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında okullar kapatılırken yerel saatle 21.00'den sonra tüm kafe, restoran ve gece kulüplerinin kapatılması kararı alındı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde görülen korona virüsü vak'a sayısının 3 bin 782'ye yükseldiğini, 3 bin 640 vak'anın da tedavi gördüğü ve hayatını kaybedenlerin sayısının 69'a yükseldiği açıklandı. CDC açıklamasında, korona virüsü salgınına karşı ülke genelinde 2 ay boyunca 50'den fazla insanın bir araya geleceği etkinliklerin iptal edilmesi çağrısında bulundu.

BAKAN MNUCHİN: "ARTAN KRİZE ÇARE BULACAĞIZ"

ABD'de, korona virüs nedeniyle hava yolu şirketleri zor günler yaşıyor. Hava yolları korona virüsü kayıplarını azaltmaya çalışırken, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin hükümetin, giderek artan krizin ağır yaraladığı hava yolu ve turizm sektörünü desteklemek için Kongre ile acil bir çalışma başlatılacağını açıkladı. ABD hava yolu şirketleri, maliyeti azaltma önlemleri arasında çalışanlara gönüllü ücretsiz izinler sunuyor. Amerikan Delta Havayolu şirketi, önümüzdeki birkaç ay içinde kapasitesini yüzde 40 azaltacağını ve Avrupa'ya tüm uçuşları kaldıracağını, 300 uçağın hangarlara çekileceğini duyurdu.

ABD'nin en büyük hava yolu şirketi olan United Airlines ise Trump'ın, 30 gün süreyle bir çok Avrupa ülkelerine seyahat kısıtlaması getirmesiyle Asya, Avustralya, Avrupa, Yeni Zelanda ve Güney Amerika'ya yapılan uzun mesafeli uluslararası uçuşların tamamını askıya aldığını ve taleplerin düşmesi üzerine uluslararası uçuşları yüzde 75 azaltıldığını açıkladı.

ABD Ticaret Odası tarafından yapılan yazılı açıklamada, hükumetin etkilenen işverenlere yardımcı olmak için acil ekonomik bir paketin çıkartılması çağrısında bulunarak, "Hiçbir şirket, korona virüsü ve geçici gelir kaybı nedeniyle iflas etmemeli" açıklamasında bulundu.

Trump yönetimi, Kongre'nin zor günler geçiren ABD hava yolu şirketleri için finansal destek paketini hızla Kongre'ye getirilmesini ve desteklenmesini istedi. Başkan Yardımcısı Mike Pence, "İngiltere ve İrlanda'ya getirilen seyahat kısıtlamasının Pazartesi günü gece yarısı itibarı ile yürürlüğe gireceğini" açıkladı.

Pence, "Amerikan vatandaşı olanların ve ABD'de sürekli oturma izni olanların bu yasaktan muaf olacaklarını" söyledi.

(İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Amerika Birleşik Devletleri Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title