Haberler

ABD'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

NEW Türkiye'nin New York Başkonsolosluğunda Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu verildi.

NEW Türkiye'nin New York Başkonsolosluğunda Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu verildi.

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ve Başkonsolos Ertan Yalçın'ın Başkonsoloslukta Cumhuriyet'in 93. kuruluş yıl dönümünde verdiği resepsiyona BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun da katıldı.

Sinirlioğlu, Yalçın ve Ban'ın eşlerinin yanı sıra çok sayıda ülkenin BM daimi temsilcisi, Türk iş adamı Ahmet Ertegün'ün eşi Mica Ertegün, BM Daimi Temsilci Yardımcısı Güven Begeç ve BM Daimi Temsilciliği Askeri Danışmanı Kurmay Albay Metin Adıyaman da resepsiyona katılan konuklar arasındaydı.

"Ortak varlığımız Cumhuriyet"

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan resepsiyonda konuşan New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanları ve şehitlerini "şükran ve rahmetle" andı.

Yalçın, "Cumhuriyetimizin, ortak varlığımız olduğu bilinciyle 15 Temmuz 2016 tarihinde, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin birlik içinde kenetlenmesiyle bertaraf edilmiştir. Bu vesileyle 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi ve gazilerimizi de saygıyla anıyorum." dedi.

Başkonsolos Yalçın daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle gönderdiği mesajı okudu.

Türkiye'nin yeni BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu da resepsiyonda yaptığı konuşmada, başta BM Genel Sekreteri Ban ve eşi olmak üzere gecenin tüm katılımcılarına teşekkür etti.

Kaynak: AA / Güncel

New York 29 Ekim Türkiye Politika Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

title