Haberler

87 Yaşındaki En Yaşlı Donörden 3 Kişiye Hayat

Güncel Haberler

Antalya'da, beyin ölümü gerçekleşen 87 yaşındaki Neclet Yaşar'ın böbrekleri, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde iki kişiye nakledildi, karaciğeri ise Malatya'ya gönderildi.

Antalya'da, beyin ölümü gerçekleşen 87 yaşındaki Neclet Yaşar'ın böbrekleri, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde iki kişiye nakledildi, karaciğeri ise Malatya'ya gönderildi.

Muratpaşa ilçesine bağlı Altındağ Mahallesi'nde yaşayan emekli astsubay Neclet Yaşar, kalp rahatsızlığı şikayetiyle ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen, 87 yaşındaki Neclet Yaşar'ın beyin ölümü gerçekleşti. İki çocuk ve 6 torun sahibi Neclet Yaşar'ın organlarını verme kararı alan aile, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne başvurarak, en yaşlı donörün böbreklerini ve karaciğerini bağışladı.

BÖBREKLER ANTALYA'DA

En yaşlı donörden alınan böbrekler, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayhan Dinçkan tarafından 52 yaşındaki Osman Sağlam ve 45 yaşındaki Hatice Uslu'ya nakledilirken, karaciğer ambulans uçakla Malatya'ya gönderildi.

NAKLEDİLEN BÖBREK SAĞLIKLI

Yaşar'ın böbreğinin nakledildiği Hatice Uslu nakil için 3 aydır sırada beklediğini belirterek, "Kendimi iyi hissediyorum. Artık su içebiliyorum. En yaşlıdan aldım ama böbrek sağlıklı. Bana da iyi, sağlıklı ve çalışıyor denildi. Eşim ve ben de kabul ettiK. Böbrek 87 yaşında ama ben 44 yaşındayım" dedi.

SAĞLAM BÖBREĞİN YAŞI YOK

Sağlam böbreğin yaşının olmadığını belirten Osman Sağlam ise, "Böbreğini verenlere duacıyız. Yaştan dolayı hiç endişe etmedim. Böbrek çalışıyor. İnşallah kısa sürede daha sağlıklı olurum" diye konuştu. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Akdeniz Üniversitesi Osman Sağlam Malatya Antalya Politika Güncel Haberler

title