80 Milyon TL Borçlu Amatör Kulüp - Haberler
Haberi Paylaş

80 Milyon TL Borçlu Amatör Kulüp

Demirören Haber Ajansı - Güncel
80 Milyon TL Borçlu Amatör Kulüp

Kocaelispor BAŞKANI BAHRİ YAVUZ KOCAELİSPOR'U YENİDEN PARLAK GÜNLERİNE TAŞIMAYA HAZIRLANIYORUZ Bir zamanlar üç büyüklerin korkulu rüyası olan, ancak son 10 yıllık süreç içinde yaşanan ekonomik sıkıntının da etkisiyle düşüşe geçerek geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Küme'ye düşen Kocaelispor yeni ve genç kadrosuyla lig hazırlıklarına başladı.

Kocaeli spor BAŞKANI BAHRİ YAVUZ KOCAELİSPOR'U YENİDEN PARLAK GÜNLERİNE TAŞIMAYA HAZIRLANIYORUZ

Bir zamanlar üç büyüklerin korkulu rüyası olan, ancak son 10 yıllık süreç içinde yaşanan ekonomik sıkıntının da etkisiyle düşüşe geçerek geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Küme'ye düşen Kocaeli spor yeni ve genç kadrosuyla lig hazırlıklarına başladı. Son yapılan genel kurulda Kocaeli spor Kulübü'nün başkanlığını üstelenen Bahri Yavuz, kulübün 80 milyon TL borcu olduğunu belirtirken, şimdi sıfırdan yepyeni bir yapı oluşturarak planlı bir şekilde Kocaeli spor'u yeniden parlak günlerine taşımaya hazırlandıklarını söyledi. Türk futboluna bir zamanlar damgasını vuran Kocaeli spor artık amatör ligde mücadele edecek. Derince Belediye spor tesislerinde antrenmana çıkan takım yeni sezon öncesi hazırlıklarına başladı. Kocaeli spor Başkanı Bahri Yavuz, Kocaeli spor'un ciddi bir zamana ihtiyacı olduğunu ve şu an itibariyle de kendi transferlerini ve kadrolarını kurduklarını söyledi.

'80 MİLYON TL BORÇ VAR'

Zaman içerisinde Kocaeli spor'un çok borçlandırıldığını söyleyen Yavuz konuşmasına söyle devam etti Kocaeli spor'un şuanda 80 milyon TL borcu var. Bu borcun içerisinde devlete ait SSK borçları olduğu gibi geçmişten gelen futbolculara, teknik direktörlere, menajerlere ve şehrin içinde ticari işletmelere olan borçlarımız var. Sıfırdan bir yapı kurmak zorundayız. Kulübün kendisine ait bir tesisi ve idare binası yok. Belediyenin kiracısı olarak kullandığımız ufak bir binası var. Şu anda şehrin farklı bölgelerinde büyüklerimizin destekleriyle idmanlarımızı yapıyoruz diye konuştu.

'KOCAELİSPOR'UN ZAMANA İHTİYACI VAR'

Kocaeli spor ile ilgili planlama yaptıklarını söyleyen Yavuz, Her şeyden önce zamana ihtiyacımız var ama kendi bütçemizle kendi spor yılımızla ilgili herhangi bir eksiğimiz yok. Kendi transferlerimizi yaptık ve kadromuzu kurduk. Mevcut yönetim ve şehrin verdiği destek bizi ayaklarımızın üzerinde tutacaktır. Ondan sonrası gerçekten uzun bir yol. Planlanarak yürünmesi gereken bir yol. Akşamdan sabaha çözülebilecek derdi yok, Kocaelispor'un ciddi bir zamana ihtiyacı var. Ama doğru yolda Kocaelispor ifadelerini kullandı.

'KURDUĞUMUZ MÜKEMMEL EKİPLE ÇALIŞACAĞIZ'

Kocaelispor'un mazisi olan önemli bir kulüp olduğunu söyleyen Yavuz konuşmasını şöyle sürdürdü

Ağaca yaslanma kurur, adama yaslanma ölür. Kocaelispor 48 yıllık bir kulüp. Başarılı bir mazi ve arkasında muazzam bir kent desteği, yıllarca şehrini almış sürüklemiş, Kocaeli'yi marka yapmış ve Türkiye'nin her yerinde başarıyla temsil etmiş. Maalesef son yıllarda kişilerin, geçmiş dönemdeki yöneticilerin, taraftarımızın, hepimizin bunda mutlaka suçu ve payı var. Geldiğimiz nokta bu. Geçmişi konuşmak için değil geleceği planlamak için buradayız. Bu yapıyı mutlaka kurumsallaştıracağız. Ülkemizde bunun çok güzel örnekleri var. Kendi ayakları üzerinde durabilen çok güzel ve büyük kulüplerimiz var. Yol çok basit; emek, zaman ve sabır istiyor. Çalışma açısından bizim için sorun yok. Mükemmel bir ekip kurduk ve çalışacağız. Şehrimizden spor camiasından sabır isteyeceğiz. Mutlaka başaracağız.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Politika, Güncel, Haberler

title