Haberler

53. Uluslararası Antalya Film Festivali

Abone Ol

53. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, yapımcı ve yönetmenleri destekleyerek projelerin uluslararası platformlarda görünürlüğünü artırmak için çalışmalarını sürdüren Antalya Film Forum'a bu yıl katılacak projeler belirlendi.

53. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, yapımcı ve yönetmenleri destekleyerek projelerin uluslararası platformlarda görünürlüğünü artırmak için çalışmalarını sürdüren Antalya Film Forum'a bu yıl katılacak projeler belirlendi.

Festival Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesi, projelerinin uluslararası sinema endüstrisi içerisinde yer edinmesine katkı sağlamak amacıyla Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında iki yıl önce başlatılan ortak yapım ve proje geliştirme marketi Antalya Film Forum'a yapılan başvurularda geçen seneye göre yüzde 20 artış oldu.

Alanında uzman uluslararası danışmanlarca yapılan değerlendirme sonrasında, 12 Uzun Metraj Kurmaca, 9 Uzun Metraj Belgesel ve 5 Work in Progress olmak üzere 26 film projesi seçildi.

Projelere para ödülleri

Kısa sürede sektör açısından olumlu ve başarılı geri dönüşlerin alındığı, Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu filminin yapımcısı Zeynep Atakan yönetiminde çalışmalarını sürdüren Antalya Film Forum, kurgu aşamasında bir filmin tamamlanmasına yönelik Work in Progress bölümünün yanı sıra senaryo aşamasındaki projelere destek verilen Belgesel Pitching ve Kurmaca Pitching bölümlerinde gerçekleşiyor.

Yurt dışından yapımcıları, film festivalleri programcılarını, dünya satış şirketleri temsilcileri ve dağıtımcılarını Antalya'da Türkiye'deki sinema profesyonelleriyle buluşturan Antalya Film Forum, ulusal ve uluslararası arenada ilgi uyandırmaya devam ediyor.

Antalya Film Forum'da Uzun Metraj Kurmaca Pitching ve Uzun Metraj Belgesel Pitching'de uluslararası jüri tarafından seçilecek iki projeden her birine 30 bin lira, Work in Progress Pitching'de seçilecek bir projeye de 100 bin lira ödül verilecek. Destek olarak sunulacak yan ödüller de ilerleyen zamanlarda açıklanacak.

Antalya Film Forum 2016'ya seçilen projelerin yapımcı ve yönetmenleri, 19-22 Ekim tarihleri arasında projelerini sunmak üzere Antalya Film Forum'da bulunacak. Forum'da ayrıca ustalık sınıfları (Masterclass), paneller, yansımalar sınıfı (Case Study Rooms), kahvaltı buluşmaları, birebir görüşmeler gibi etkinlikler de katılımcılar ve akredite konuklarla buluşacak.

Platformlara seçilen projeler şöyle:

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platform:

- Çukurcalı 3 Kız Kardeş - Yönetmen: Emin Alper / Yapımcı: Nadir Öperli

- Amerika Otobüsü - Yönetmen: Derya Durmaz / Yapımcı: Nefes Polat

- Birlikte Öleceğiz - Yönetmen: Hakkı Kurtuluş / Yapımcı: Hakkı Kurtuluş

- Kül Mektup - Yönetmen: Lusin Dink / Yapımcı: Emine Yıldırım

- Anadolu Leoparı - Yönetmen: Emre Kayiş / Yapımcı: Olena Yershova Yıldız

- In 5 Years - Yönetmen: Nathalie Sejean / Yapımcı: Müge Özen

- Abla Kardeş - Yönetmen: Mehmet Eryılmaz / Yapımcı: Cemre Ceren Asarlı

- Köpek - Yönetmen: Tayfur Aydın / Yapımcı: Erhan Özoğul

Şahmerdan Başı - Yönetmen: Mete Gümürhan / Yapımcı: Aydın Dehzad

- Güven - Yönetmen: Sefa Öztürk Çolak / Yapımcı: Serkan Acar

- Borç - Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu / Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu

- Uşak - Yönetmen: Emre Konuk / Yapımcı: Serdar Öğretici

Uzun Metraj Belgesel Pitching Platform:

- Ben de Buradayım - Yönetmen: Kıvılcım Akay Doğan / Yapımcı: Aslıhan Altuğ

- Turn Me On - Yönetmen: Deniz Gürgen / Yapımcı: Erkut Ertürk

- Muhammed Ali - Yönetmen: Ümit Köreken / Yapımcı: Nursen Ç. Köreken

- Radarın Altında - Yönetmen: Çağlar Kanzık / Yapımcı: Boran Güney

- Hayat Ne Jazz Ne Hicaz - Yönetmen: Yasin Ali Türkeri / Yapımcı: Mehmet Özgür Candan

- Erotica - Yönetmen: Alper Kocatepe / Yapımcı: Mustafa Kerem Ak

- Terzi Zülfiye'nin Tuhaf Hikayesi - Yönetmen: Murşit Barto / Yapımcı: Sidar İnan Erçelik

- Kim Mihri - Yönetmen: Berna Gençalp / Yapımcı: Berat İlk

- Filmin Adı Ne? - Yönetmen: Pınar Fontini / Yapımcı: Pınar Fontini

Work in Progress Platform:

- Adem'in Eli - Yönetmen: Aydın Ketenağ / Yapımcı: Bilal Bağcı

- Daha - Yönetmen: Onur Saylak / Yapımcı: Ziya Cemre Kutluay

- Kaçış - Yönetmen: Kenan Kavut / Yapımcı: Zeki Peynirci

- Mr. Gay Syria - Yönetmen: Ayşe Toprak / Yapımcı: Ekin Çalışır

- Güvercin - Yönetmen: Banu Sıvacı / Yapımcı: Mesut Ulutaş

Kaynak: AA / Güncel

Emin Alper Kış Uykusu Antalya Aydın Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
title