Haber : 5. Barış ve Sevgi Buluşmaları, 30 Ağustos Korteji ile Başlıyor - Haberler

Haberi Paylaş

5. Barış ve Sevgi Buluşmaları, 30 Ağustos Korteji ile Başlıyor

5. Barış ve Sevgi Buluşmaları, 30 Ağustos Korteji ile Başlıyor

Beylikdüzü’nde, bu yıl 5’incisi düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kortej Yürüyüşü ve Tuğba Yurt konseri ile başlıyor.

Beylikdüzü'nde, bu yıl 5'incisi düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kortej Yürüyüşü ve Tuğba Yurt konseri ile başlıyor.

Beylikdüzü Belediyesi 5. Barış ve Sevgi Buluşmaları, bu yıl da renkli ve dopdolu programıyla İstanbullulara unutamayacakları bir festival yaşatacak. 5'inci Barış ve Sevgi Buluşmaları, 30 Ağustos - 9 Eylül tarihleri arasında Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanında gerçekleşecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı Kortej Yürüyüşü ile başlayan 5. Barış ve Sevgi Buluşmaları'nın açılışı Tuğba Yurt konseriyle yapılacak. Geçen yıl "Adalet" temasıyla yapılan Çardak Altı Sohbetleri'nde bu kez tema "Eğitim" olacak. Çardak Altı Sohbetleri'nde; Sunay Akın'dan Ahmet Ümit'e, Levent Üzümcü'den Aydın Örs'e birbirinden değerli isimler, eğitim konusunu tüm boyutlarıyla konuşacak. Sahaf Festivali kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen Sahaf Söyleşilerinde ise Sevin Okyay, Ahmet Mümtaz Taylan, Murat Meriç gibi tanınmış isimlerin katılımıyla 'Kadıköy Sahaflığından Türkiye'de Polisiye Romana, Müzikli Türkiye Tarihinden Semavi Eyice ve Kütüphanesi'ne kadar birçok konu derinlemesine ele alınacak. Festivalde ayrıca; 3 - 8 Eylül tarihleri arasında, Mini Golf, Streetball, Tavla Turnuvaları gerçekleşecek. İstanbulluları, bu yıl beşincisi düzenlenecek Barış ve Sevgi Buluşmaları'na davet eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Dünyanın her yerinde, hayatın her alanında barışın hakim olmasını dileyenlerin, sevginin değerine inananların kalbi 5 yıldır Beylikdüzü'nde atıyor. Gelin, siz de bu büyük mutluluğun bir parçası olun." dedi.

Çardak Altı Sohbetleri'ninBu Yılki Teması "Eğitim"

Sevgi ve Barış Buluşmaları'nda bu yıl Çardak Altı Sohbetleri'nin teması "Eğitim" Söyleşiler; 31 Ağustos - 9 Eylül tarihlerinde, 19.00 - 20.30 saatleri arasında, Yekta Kopan'ın moderatörlüğünde yapılacak. Sinan Meydan, Ceylan Adanalı Kabadayıoğlu, Prof. Dr. Kemal Kocabaş, Sunay Akın, Ahmet Ümit, Levent Üzümcü, Cihat Şener, Tayfun Atay, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Yılmaz Vural, Aydın Örs, Barış Kuyucu, Prof. Dr. Acar Baltaş, Deniz Bayramoğlu, Emin Çapa, Cem Mumcu, Feyza Altun, Ahmet Naç, Ali Poyrazoğlu, Prof. Dr. Betül Tanbay, Irmak Zileli ve Dilara Koçak'ın konuk olacağı Çardak Altı Sohbetlerinde 'Cumhuriyet Tarihinde Eğitim, Köy Enstitüleri ve Bugün; Eğitimde İsimler, Öyküler, Değerler; Çocuk ve Eğitim, Evrensel Eğitim; Yenilikçi Eğitim, Tarihte Eğitim, Sınav Psikolojisi Nasıl Aşılır; Beden Eğitimi, Sporda Eğitim; En Doğru Model Hangisi, Nasıl Çözebiliriz; Yurttaşlık Bilgisi, Eğitimde Kadın, Pozitif Ayrımcılık; Sanatta Eğitim, Eğitimde Başarıya Giden Yol Nereden Geçiyor ve Eğitimde Matematiğin, Antropolojinin, Yazarlığın, Beslenmenin Rolü' başlıkları altında eğitim konusu enine boyuna konuşulacak. Siyasi Liderlerle Sohbet etkinliği, bu yıl da tüm siyasi partilerin Beylikdüzü ilçe başkanları ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla gerçekleşecek.

Sahaf Söyleşilerinde Tanınmış Yazarlar Kitapseverlerle Buluşacak

Festival kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen Sahaf Söyleşileri ise Ümit Nar'ın moderatörlüğünde, 31 Ağustos - 9 Eylül tarihlerinde, 17.00 - 18.30 saatleri arasında yapılacak. Cengiz Özdemir, Ozan Sağsöz, Ceren Sungur, Mehmet Ö. Alkan, Ahmet Mümtaz Taylan, Hakan Günday, Emin Nedret İşli, Olgay Söyler, OsmantanErkır, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Murat Meriç, Galip Dursun, Işın Beril Tetik, Demokan Atasoy ve Lütfi Seymen gibi isimlerin konuk olacağı Sahaf Söyleşileri'nde; 'Yeni Medya-Eski Edebiyat, Tarih, Barış ve Türkiye'de Sol, Edebiyat ve Sinema, Semavi Eyice ve Kütüphanesi, Anadolu İnanç Tarihinde Destan Geleneği, Bir KoleksiyonerlikHikayesi, Türkiye'de Polisiye Roman, Müzikli Türkiye Tarihi, Vampirler, Kadıköy Sahaflığı ve Sahaf Argosu' başlıkları altında keyifli sohbetler gerçekleştirilecek.

Sportif Etkinlikler, Keyifli Dakikalara Sahne Olacak

5. Barış ve Sevgi Buluşmaları, sporseverler için hem çekişmeli hem de keyifli dakikalara sahne olacak. 3 - 8 Eylül tarihlerinde, saat 18.00 - 20.00 arasında yapılacak Mini Golf, Streetball ve Tavla Turnuvaları, büyük çekişmeye sahne olacak. Festivalde ayrıca; 3 Eylül'de ise 18.00 - 19.00 saatleri arasında Taebo Show ve Zumba Show yapılacak.

Sevilen Sanatçılar Sahne Alacak

5'inci Barış ve Sevgi Buluşmaları konser programlarında sevilen sanatçılar, Cumhuriyet Etkinlik Alanı'nda, her akşam 21.15'te, Beylikdüzü halkı ile buluşacak. İlk konser, Tuğba Yurt'un 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri ile başlayacak. 30 Ağustos - 9 Eylül arası gerçekleşecek konserlerde 'İlyas Yalçıntaş, Fatma Turgut, Derya Uluğ, Çılgın Sedat, Haluk Gülsoy, Elif Buse Doğan, Gökhan Birben, Manuş Baba, Sıla, Ziynet Sali' gibi sevilen isimler sahne alacak. Festivalin finalini, 9 Eylül Pazar günü, Koray Avcı yapacak. İzmir'in Kurtuluşu'nun 96'ncı Yıldönümü, Koray Avcı konseriyle coşku içinde kutlanacak. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Zafer Haftası 30 Ağustos Beylikdüzü Eylül Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title