Haberler

47 yıldır yorgan dikiyor

Abone Ol

SAKARYA'nın Akyazı ilçesinde 47 yıldır yorgan diken Yaşar Gören (58), "Sağlık için uyku ne kadar önemliyse uyku için de organik yünler önemli. Yün ve pamuklu yorganlarla termal tedavi uyguluyorum" dedi.

SAKARYA'nın Akyazı ilçesinde 47 yıldır yorgan diken Yaşar Gören (58), "Sağlık için uyku ne kadar önemliyse uyku için de organik yünler önemli. Yün ve pamuklu yorganlarla termal tedavi uyguluyorum" dedi.

Yorgan dikimi ustası, 3 çocuk babası Yaşar Gören, küçük yaşta başladığı mesleğini gelişen teknolojiye rağmen ilk günkü heyecanla devam ettiriyor. Akyazı'nın son yorgan ustalarından Gören, aldığı siparişe göre dikim yapıyor. İşini severek yaptığını söyleyen Gören, "Mesleğime, çok şey borçluyum. Çocuklarımın evliliklerini ve evimi bu meslek sayesinde yapabildim" dedi.

Yorganların sağlıklı bir uyku için önemini anlatan Gören, "Normal bir insan, günde ortalama 8 saatini uykuda geçirir. Bu yüzden sağlıklı ürünlerde yatıp kalkmak gerekiyor. Son 5 yılın hastalıklarına baktığımızda bel fıtığı, boyun fıtığı gibi rahatsızlıkların arttığını görüyoruz. İnsanların uyurken hücrelerin yüzde 50'si ölüdür. Bu ölü hücrelerin yanı sıra bir de sağlıksız ürünler ile yatarsanız hasta olabilirsiniz. Sağlık için düzenli uyku, ne kadar önemliyse uyku için de organik yünler önemlidir. Tamamen doğal yün ve pamuktan yorgan dikiyorum. Bu yorganlar, 8 saatlik termal tedavi uygular. Yorgun yatıp dinlenerek uyanmak önemli" diye konuştu.

Yorgancılık mesleğini sürdürecek çırak bulamadıklarını da hatırlatan Yaşar Gören, "Bu meslekte 45 yaş altında usta yok. Yeni çırak ve ustalar yetiştiremediğimiz için biten geleneksel mesleklerimizden olma yolunda ilerliyor. Gelecekte istesek bile sağlıklı doğal yorganlar bulmakta güçlük çekeceğiz. Ürünler sağlıklı olabilir. Lakin makineyle dikildiği için elin kıvamını yorganda bulamayabiliriz" dedi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Akyazı Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title