Haberler

4'üncü Ali Dağı Yamaç Paraşütü Kupası Başladı

Güncelleme:

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Kupası, test ve gösteri uçuşlarıyla başladı.

Talas Belediyesi'nin ev sahipliğindeki Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Kupası açılış törenine Vali Vekili Erdoğan Aygenç, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, Türk Hava Kurumu Havacılık ve Eğitim Başkanı Bekir Akyüz, bazı milletvekilleri ve sporcularla davetliler katıldı.

Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, 10 yıl önce başlattıkları çalışmalarla Ali Dağı'nda yamaç paraşütü yapılabildiğini anlattı. Devam eden çalışmalarla Ali Dağı'nın Türkiye'nin bu sporda bir markası olduğunun altını çizen Başkan Rifat Yıldırım, "Resmi yarışma yarın başlıyor. Amerika'dan Hindistan'a kadar yani dünyanın her tarafından sporcular, Ali Dağı'nda hünerlerini gösterecekler. Yarışma hazırlıklarında herhangi bir eksikliğimiz bulunmuyor." dedi.

THK Havacılık ve Eğitim Başkanı Bekir Akyüz ise amatör branşlara kurumun devamlı destek verdiğini anlatarak, "Ali Dağı bizim için çok önemli. Hiçbir yarışmacının alın terini ziyan etmeyeceğiz. Başarılar birlikte olunduğu zaman anlamlı oluyor." diye konuştu.

8 ülkeden katılan 51'i yabancı 175 paraşütçünün, Tomarza ve Pınarbaşı ilçelerinde belirlenen noktalara inmesi planlanıyor. Mesafe uçuşlarında dereceye girenlere, perşembe günü, törenle ödülleri verilmesi amaçlanıyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Rifat Yıldırım Erdoğan Aygenç Talas Politika Güncel Haberler

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Bakmadan Geçme

Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor? Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? Bilgisayar Programcılığı taban puanları açıklandı mı? 2024 Bilgisayar Programcılığı taban puanları! Bisiklet parkurundaki gençlere saldırı! Olay ne, nerede oldu? Hicret ne demek? Müslümanlar, Mekke'den Medine'ye ne zaman hicret ettiler? 2024 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Lisans Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri puan ve sıralama açıklandı mı? J.D. Vance kimdir? Trump'ın başkan yardımcısı adayı James David Vance kaç yaşında ve ne iş yapıyor? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Teklif meclisten geçti mi? Bugün (16 Temmuz) hava nasıl olacak? İstanbul'da yağmur yağacak mı? Meteoroloji il il hava durumu tahminleri!
ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title