4 Subay Tutuklandı - Haberler
Haberi Paylaş

4 Subay Tutuklandı

Demirören Haber Ajansı - Güncel
4 Subay Tutuklandı

Ergenekon Operasyonunun Son Dalgasında Gözaltına Alınan 5 Muvazzaf Subaydan 4'ü Tutuklanırken, 10 Özel Harekát Polisinden 9'u İse Tutuklama İstemiyle Nöbetçi Mahkemeye Sevk Edildi.

ERGENEKON operasyonunun son dalgasında gözaltına alınan 5 muvazzaf subaydan 4’ü tutuklanırken, 10 özel harekát polisinden 9’u ise tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Ergenekon’un son dalgasında gözaltına alınarak İstanbul Merkez Komutanlığı’nda tutulan Üsteğmen Melih Yüksel, İlhan Bulayır ve Murat Eke’nin de aralarında bulunduğu 5 muvazzaf subay dün Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde savcılıkta ifade verdi. Sorgunun ardından subaylardan 4’ü çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece terör örgütü üyesi olmak suçlamasıyla tutuklandı. 1 subay ise savcılıktan serbest bırakıldı. Elazığ Özel Harekát Şube Müdürü Ayhan Atabek ve Emniyet Amiri Servet Kaynak ile özel harekát polisleri Murat Çavdar, Mehmet Dalgın, Fahri Süslü, Muhittin Bağcı, Bülent Güngör, koruma şubede görevli polis Kenan Temur’un da aralarında bulunduğu 10 polis ise Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından savcılığa getirildi. Savcılık, polislerden Fahri Süslü’yü serbest bıraktı. Diğer 9 polis ise terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

S1 belgesi soruldu

Subay ve polislere savcılıktaki sorguda S1 Belgesi’nde neden isimlerinin bulunduğu ve İbrahim Şahin’le olan ilişkileri soruldu. polisler, terörle mücadele için isim listesi oluşturulduğunu, gönüllü olarak listede yer aldıklarını söyledi. Polisler listeye girebilmek için kimlik bilgileri, kan grubu belgeleri ve fotoğraflarını teslim ettiklerini belirtti.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title