Mardin Büyükşehir Belediyesi çocuklara "Yaratıcı Drama ile Değerler Eğitimi" projesi kapsamında eğitim veriyor - Haberler
Haberi Paylaş

Mardin Büyükşehir Belediyesi çocuklara "Yaratıcı Drama ile Değerler Eğitimi" projesi kapsamında eğitim veriyor

AA - Osman Öksüz - Güncel
 - Güncelleme:
Mardin Büyükşehir Belediyesi çocuklara 'Yaratıcı Drama ile Değerler Eğitimi' projesi kapsamında eğitim veriyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yaz dönemi boyunca cami ve kurs merkezlerinde 4-6 ve 6-12 yaş arası kız ve erkek çocuklara yönelik "Yaratıcı Drama ile Değerler Eğitimi" projesi kapsamında eğitimler veriyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yaz dönemi boyunca cami ve kurs merkezlerinde 4-6 ve 6-12 yaş arası kız ve erkek çocuklara yönelik "Yaratıcı Drama ile Değerler Eğitimi" projesi kapsamında eğitimler veriyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü işbirliğiyle yaz dönemi boyunca cami ve kurslara devam edecek 4-6 ve 6-12 yaş arası çocuklara yönelik "Yaratıcı Drama ile Değerler Eğitimi" projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında, Kadın ve Aile Daire Başkanlığına bağlı ekipler cami ve kurslarda, çocuklara yönelik, sosyal hayat, ahlaki ve etik değerler, temel insani değerler ve erdemler gibi konularda bilgilendirme yapıyor.

Bu eğitimlerde fiziksel ve zihinsel aktiviteler, psiko-drama, oyun terapisi ve tedavi edici öyküleme tekniklerinden de yararlanılıyor.

12 Temmuz'da başlayan proje kapsamında şuana kadar 9 kurs ve camide 641 çocuğa ulaşıldı.

AA / Osman Öksüz - Güncel

Mardin Büyükşehir Belediyesi Değerler Eğitimi Projesi Büyükşehir Belediyesi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title