30 yıllık kadın muhtara Çankaya Belediyesi'nden vefa - Haberler
Haberi Paylaş

30 yıllık kadın muhtara Çankaya Belediyesi'nden vefa

İhlas Haber Ajansı - Ali Nargüner - Güncel
 - Güncelleme:

30 yıllık kadın muhtara Çankaya Belediyesi'nden vefa Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ayfer Yargıç parkının açılışını yaptı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ilçedeki Mutlukent Mahallesi'nde 30 yıldır aynı mahallede muhtarlık yapan Ayfer Yargıç'ın ismini taşıyan parkının...

30 yıllık kadın muhtara Çankaya Belediyesi'nden vefa

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ayfer Yargıç parkının açılışını yaptı

ANKARA - Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ilçedeki Mutlukent Mahallesi'nde 30 yıldır aynı mahallede muhtarlık yapan Ayfer Yargıç'ın ismini taşıyan parkının açılışını yaptı.

Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen Mutlukent mahallesinde, 30 yıldır muhtarlık yapan Ayfer Yargıç'ın isminin verildiği parkın açılış törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Taşdelen, mahalle muhtarı Ayfer Yargıç'a minnettar olduğunu belirterek, "İnsanı insan yapan en önemli özelliklerden bir tanesi vefadır. Vefa insana özgü duygu ve vefayı da insanlar görevleri başındayken, hayattayken yapmak en güzeli. Bugün de Ayfer Ablamız kendi adına olan parkın kurdelesini kesiyor. Ayfer Ablam 30 yıldır Mutlukent Mahallesi'nin muhtarı. Bir mahallede 30 yıllık bir muhtar olmak kolay değil. Bu artık sevgi bağının, gönül bağının oluştuğunun göstergesi. Türkiye'de görevi başındayken, kendi mahallesindeki parka ismi verilen ilk muhtarda Ayfer Ablamız. Bu anlamda büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

Görevi başındayken yaptığı hizmetleri sıralayan Taşdelen, "7 yılda 91 parkı Çankaya'ya kazandırdık. 91 parkın metrekare büyüklüğü 810 bin metrekare. Yani Çankaya'ya 810 bin metrekare yeşil alanı kazandırdık. Şimdi Bademlidere'de de 750 dönümü orman ve park yapıyoruz. Önümüzdeki sene bütün çalışmalar bittiği zaman Çankaya'ya 1 milyon 750 bin metrekareye yakın bir yeşil alanı kazandırmış olacağız. En kıymetli arsalarımızı halkın hizmete sunan bir anlayışla hareket ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Ayrıca törene, CHP Ankara milletvekilleri Levent Gök ve Gamze Taşcıer de katıldı.

İhlas Haber Ajansı / Ali Nargüner - Güncel

Muhtarlık Çankaya Ankara Yargıç Yerel Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title