Haberler

3 Kişinin Öldüğü Kavga,Barışla Bitti

Güncelleme:

Batman'da 3 ay önce,3 kişinin yaşamını yitirdiği,18 kişinin de yaralandığı kavga,barışla bitti.

Batman'da 3 ay önce, Gündem ailesine ait fertler arasında çıkan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 18 kişinin de yaralandığı kavga, kan davasına dönüşmeden, DTK Eş Genel Başkanı Ahmet Türk ve BDP'li vekillerin araya girmesiyle barışla bitti.

Diva Dügün Salonu'nda bugün barış için düzenlenen törene, DTK Eş Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ile Bağımsız Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, bazı partililer ile kavgalı akrabalar katıldı.

İzzettin Çağrı, Medeni Alioğlu, Aydınkonak Köyü Muhtarı Yahya Tunç, köy imamı Bayram, Nihat Soysal, Abdullah Çere, Süleyman Demirhan, Batman Baro Başkanı Ahmet Sevim ile Süleyman Özdemir'den oluşan barış komisyonuna ayrı ayrı teşekkür eden DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, Kürtçe bir konuşma yaptı. Kürtler'in dinamik bir toplum olduğunu belirten Türk, "Biz barışı arayan insanlarız. Öncelikle kendi içimizde barışı sağlamamız gerekiyor. İki ailenin bir araya gelip, partimizi dinleyip, barış kararı almalarına teşekkür ediyoruz" dedi.

'ŞİDDET VE SİLAH ÇÖZÜM DEĞİL'

DTK Eş Başkanı Türk, şiddet ve silahın hiç bir dönemde çözüm olamayacağını savunarak şunları söyledi:

"Her zaman söylüyoruz, şiddet ve silahla sorunlar çözülmez. Diyalogla ve halkı kucaklayıcı anlayışla sorunlar çözüm bulur. Partimizin başlattığı barış çabalarının Ortadoğu ve Türkiye'ye de yansıyacağına inanıyoruz. Başından beri söylüyoruz; barış iki tarafla çözülür. Türkiye açısından da barışın tek taraflı olmayacağına dikkat çektik. İki tarafın olabileceği bir oluşumla barışın gerçekleşeceğini dinlendirdik. Büyük barışlar da böyle gerçekleşir. Dünyadaki gelişmeler de hep diyalogla olur. Umarız bu barış çabaların Ortadoğu'ya da yansıması olur."

'SÜRECİ DİKKATLE İZLİYORUZ'

Irak Kürdistan Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin Diyarbakır'a yaptığı geziyi de anlamlı bulduklarını ifade eden Türk, şöyle konuştu:

"Barzani'nin Kürdistan'a, daha doğrusu Amed'de görüşmeler yapması önemlidir. Bu geziyi de önemsiyoruz. Artık Kürdistan sorunu rahatlıkla tartışılıyor, konuşuluyor. Elbette bu ziyareti önemsiyoruz. Önemli olan bundan böyle niyet ve mesajlardır. Süreci dikkatle izliyoruz. İki tarafın da esas alınacağı müzakereler başlatılmalı. 2013 Nevruz'unda Öcalan'ın verdiği mesajlar için bir gayret var. Hükümete önemli görevler düşüyor. Kürt halkının talepleri de karşılanmalıdır."

Daha sonra imam İzzettin Ege, tarafları Kuran-ı Kerim'in altında bir araya getirdi. Kavgalı akrabalar daha sonra bir biriyle tokalaşıp kucaklşıp barıştı. - Batman

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bülent Ersoy Ahmet Türk Batman Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title