Haberi Paylaş
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

Güncel Haberler

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolasıyla mesaj yayımladı.

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolasıyla mesaj yayımladı.

Mete mesajında, basının bir milletin müşterek sesi olduğunu belirterek, zor şartlarda ve büyük bir özveriyle kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve her koşulda sorumluluk duygusu ile hareket ederek topluma haber verme görevini yerine getiren basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı.

Basın çalışanlarının, milleti doğru bir şekilde bilgilendirerek bugüne kadar demokrasi ve basın tarihinde önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Mete, şunları kaydetti:

"24 Temmuz 1908'de basında sansürün kaldırılmasından bu yana 24 Temmuz tarihi, Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Basın demokrasilerin vazgeçilmez unsuru, kamuoyunun gözü, kulağı, sesi ve vicdanıdır. Demokrasinin benimsendiği toplumlarda iletişimin en güçlü araçlarından olan basın, demokrasinin sürekliliği için temel oluşturarak toplumun gelişmesinde büyük rol oynar. Hızla gelişen dünyamızda etkinliği her geçen gün artan medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğü, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması açısından hayati önem taşır. Demokrasinin işlerlik kazanması, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür. Basın, meslek ilkelerini ve etiğini gözeterek, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma, hızlı haber verme, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturma ve toplumu aydınlatma işlevinde bulunmaktadır."

Kaynak: AA / Güncel

Basın Bayramı TEM Otoyolu Kadem Mete Ak Parti Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title